سیستان و بلوچستان صدرنشین جدول زنان سرپرست خانوار کشور است

به گزارش سفر به تایلند، زهرا ابراهیمی گفت:سیستان و بلوچستان در صدر جدول زنان سرپرست خانوار در میان استان های کشور قرار گرفته است .

سیستان و بلوچستان صدرنشین جدول زنان سرپرست خانوار کشور است

به گزارش از ، زهرا ابراهیمی مدیرکل امور بانوان استانداری سیستان و بلوچستان در نشست هیات اندیشه ورزان سیستان و بلوچستان گفت:سیستان و بلوچستان در صدر جدول زنان سرپرست خانوار در میان استان های کشور قرار گرفته است و باید مسائل مربوط به این زنان از دغدغه های اجتماعی تلقی شوند و مبتنی بر پژوهش، سیاست هایی در جهت تسهیل و بهبود شرایط شان اتخاذ و اجرا شود.

او گفت: مسائل حوزه زنان و خانواده به بازخوانی و تحلیل هر چه بیشتر نیازمند است و این حلقه های فکری می تواند فرصتی خوب برای بررسی هرچه بیشتر این موضوع باشد.

او با ارائه شرحی از شاخص های حوزه زنان و خانواده مبتنی بر سند ارتقای شرایط زنان و خانواده گفت: عمده مسائل زنان سرپرست خانوار، عدم خودکفایی در حوزه اقتصادی است و از این رو در تلاشیم با اجرای تاب آوری اجتماعی، اقتصادی و آموزشی، ترسیم و تدوین برنامه های میان مدت و کوتاه مدت برای این بانوان زیر ساخت توسعه اقتصادی فراهم کنیم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان سند ارتقای شرایط زنان استان را یک اتفاق نیک دانست و افزود: این سند علاوه بر اینکه باید معیاری برای برنامه ریزی مسائل مربوط به زنان و خانواده از سوی دستگاه های اجرایی باشد، می تواند دایره المعارف خوبی برای جامعه شناسان و پژوهشگران در حوزه زنان باشد و در نهایت حاصل این پژوهش ها تبدیل به سیاست های اجرایی پیروز در این حوزه شود.

محمد میهنی مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری نیز در این نشست با بیان اینکه مسائل و آسیب های اجتماعی زنان واقعیت انکار ناپذیر اجتماعی است که باید متناسب با سواد، جایگاه، نگرش، فکر و بینش افراد بومی سازی شود، اعلام نمود: تصمیم سازی، سیاست گذاری و برنامه ریزی اجتماعی بر اساس اقتضائات استان یکی از اهداف هیات اندیشه ورز است.

اندیشه ورزان هیاتی متشکل از مدیرکل امور اجتماعی و تعدادی از جامعه شناسان و به دبیری امان الله تمنده رو کارشناس امور اجتماعی و ارتباطات است که در حوزه مسائل اجتماعی به طرح و بررسی و ارایه راه حل می پردازند.

ع

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1190

به "سیستان و بلوچستان صدرنشین جدول زنان سرپرست خانوار کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیستان و بلوچستان صدرنشین جدول زنان سرپرست خانوار کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید