شخصیت یوسف با توانمندی امین حیایی ساخته شد

به گزارش سفر به تایلند، تهران (پانا) - تهیه کننده برف آخر درباره اختلاف با علیخانی و امین حیایی در مقام سرمایه گذاری خاطرنشان کرد نمی دانم این حرف ها از کجا می آید، امین حیایی از ابتدا بازیگر فیلم بود، احسان هم به دلیل مشغله نتوانست تهیه کننده باشد، ما هیچ اختلافی با هم نداریم.

شخصیت یوسف با توانمندی امین حیایی ساخته شد

نشست فیلم سینمایی برف آخر به کارگردانی امیرحسین عسگری و تهیه کنندگی حسن مصطفوی در چهلمین جشنواره فیلم فجر با حضور عوامل این فیلم در سومین روز از جشنواره فیلم فجر 13 بهمن ماه برگزار شد.

حسن مصطفوی در ابتدای نشست درباره انصراف احسان علیخانی از تهیه کنندگی این پروژه و درج نامش به عنوان مشاور و سرمایه گذار در تیتراژ فیلم گفت: پروانه ساخت اولیه فیلم به نام احسان علیخانی بوده و انصراف هم نداد، حتی پیش تولید را هم با آقای عسگری انجام دادند اما به خاطر مشغله عصر نو پروانه ساخت را به نام من تغییر دادیم اما او در کسوت سرمایه گذار و مشاور پروژه در کنار ما بودند.

احسان علیخانی به خاطر دغدغه هایش سر پروژه نبود

امیرحسین عسگری نیز درباره احسان علیخانی گفت: نطفه برف آخر در دفتر علیخانی بسته شد، احسان می گفت اگر قرار است به خاطر دغدغه ها سر پروژه نباشم بهتر است عنوان تهیه کننده را هم یدک نکشم. آقای علیخانی مشاور این پروژه بودند، حتی اینکه سرمایه گذار است در لحظه رخ داد و آقای مصطفوی تا آخر راه پیش رفت.

لادن مستوفی بازیگر برف آخر در نبودش در سینما اظهار داشت: برخی کارهای من کمتر دیده شده، چند فیلم سینمایی داشتم که بنا به دلایلی پخش آنها متوقف شد، برای یک سریال هم وقت گذاشتم اما ساخته نشد اما روی انتخاب نقش هم همیشه حساسیت داشتم همین نگاه باعث می شد با وجود درگیری های مختلف، اشتیاق برای همراهی با گروه برف آخر داشته باشم. هر کاری سختی هایی دارد اما کاری که اندیشه ای پشت آن است و پیام انسانی و درستی دارد را می پذیرم. خستگی را احساس نکردم هر لحظه از کار برایم لذت بخش بود.

امین حیایی هم درباره زمانی که صرف آمادگی برای ایفای این نقش کرده است، گفت: حدود پنج ماه فرصت بود تا ریش های من بلند گردد و به آن گریم مورد نظر برسیم، پیشنهادهای دیگر را هم به خاطر برف آخر نپذیرفتم خود را در اختیار این پروژه گذاشتم. همه ما بازیگران دوست داریم نقش های خاص داشته باشیم، سختی های کار را هم پذیرفته بودیم چون کار را دوست داشتیم همه با جان و دل وقت گذاشتند، من فکر می کردم پنج ماه فیلمبرداری طول بکشد، با توجه به متنی که خوانده بودم فکر نمی کردم فیلم زیر پنج ماه جمع گردد اما آنقدر خدا با ما یار و عشق دوستان همراه بود فیلمبرداری فیلم دو ماه طول کشید. برای اینکه یک ابر در هوا باشد چند ساعتی صبر کردیم، سکانس آخر را گرفتیم و بعدش به برنامه عصر نو آمدم، این همدلی و عشق بین گروه باعث شد کار زود جمع گردد.

وی گفت: هر نقدی که در جشنواره به کارها می گردد باعث رشد ما می گردد، این موضوعات باعث می گردد چالش ها را تجربه کنیم، نگاه متخصصان منتقدان باعث رشد ما می گردد، هر جشنواره که می گذرد، پختگی کار ما بیشتر می گردد.

آرمان فیاض فیلمبردار این اثر هم بیان نمود: وقتی فیلمنامه را خواندم اولین چیزی که به ذهنم رسید این بود که فیلمنامه درخشانی بود، شخصیت امیرحسین برایم خیلی دوست داشتنی بود، دو چالش در فیلمبرداری داشتیم یکی اکسپوز و برف بود که نور زیادی را وارد لنز می کرد، دومین چالش این بود که سکانس های شب زیاد داشتیم که باید هم بر آن فائق می آمدیم و هم آن را تبدیل به هنر می کردیم با این حال از پس آن برآمدیم. از این نظر کار جذابی بود.

عسگری درباره توجه به کتاب زنانی که با گرگ ها می دوند در روایت این فیلم اظهار داشت: این فیلم هیچ ارتباطی با این ماجرا ندارد. من داستانی از محمد صالح علا خواندم که به چهار سال پیش برمی گردد که این قصه من را رها نمی کرد، تلاش کردیم آن را تبدیل به فیلمنامه کنیم که کشش هم داشته باشد، طرح اولیه ای نوشتم و نگارش فیلمنامه شروع شد.

امیرمحمد عبدی درباره استفاده از نماد اظهار داشت: قاعدتاً در فیلم های این چنینی نماد جایگاه مهمی دارد، اما این طور نبود که بگوییم گاو، گرگ یا برف نشانه چیست.

عسگری اظهار داشت: سه سال و نیم پیش تحقیق را شروع کردم، در پی فضایی بودم که برف داشته باشد هرچه نگاه می کردم می دیدم ساختار شهرها شبیه هم هست و آنچه را که می خواهیم به ما نمی دهد در نهایت به شهر کیاسر رسیدیم، اما همه فیلم در آنجا فیلمبرداری نشد. به سمتی رفتیم که شرایط برای فیلمبرداری مناسب باشد به شهری به نام ریمه رفتیم که زمستان بسیار سخت و سردی داشت. من معتقدم برای اینکه فیلم سخت ساخته گردد نیازمند یک سری چریک و افراد سخت هستیم که این رهبر در این فیلم امین حیایی بود، من خیلی علاقه نداشتم که بازیگر چهره داشته باشم اما امین حیایی به من ثابت کرد که می تواند بهترین بازیگر باشد اما در کنار فیلم هم باشد. سلیقه من در فیلمسازی این است که نماد برایم خیلی اهمیت دارد. ما سعی کردیم با تعمیق در گرگ و گاو به یک سری قصه هایی برسیم که شاید بتوانیم برخی این عناصر را در کاراکترها ببینیم، درباره آنها تحقیق کردیم اگر مفاهیم آنها در فیلم ساری است که خوشحالم اگر نه که حتماً پیروز نبودیم.

اختلافی با هم نداریم و نمی دانم این شایعات از کجا می آید

مصطفوی درباره اختلاف با علیخانی و امین حیایی در مقام سرمایه گذاری اظهار داشت: نمی دانم این حرف ها از کجا می آید، امین حیایی از ابتدا بازیگر فیلم بود، احسان هم به دلیل مشغله نتوانست تهیه کننده باشد، ما هیچ اختلافی با هم نداریم.

عسگری در ادامه اظهار داشت: من خودم را حرفه ای سینما نمی دانم یعنی فردی که حرفه اش سینما باشد و بخواهم از آن هم پول دربیاورم. از سال 93 و ساخت اولین فیلمم پیشنهادی هایی شد، پروژه ای بود که قرار بود محصول مشترک ایران و آلمان باشد، اما در دوره ای بودیم که یورو گران شد و نتوانستیم آن را ادامه بدهیم، ترجیح می دهم اگر قرار است، فیلم بسازم همه از آن لذت ببریم، کیفت بیشتر از کمیت برایم اهمیت دارد، من سال ها دستیار برنامه ریز بودم از همان اول که وارد این حرفه شدم با خود عهد بستم که نهایت پنج فیلم بسازم.

مجید صالحی هم درباره ایفای نقش های جدی گفت: چند سالی است که فیلم های جدی بازی می کنم این تجربه هم بسیار دلچسب بود، عشق و همدلی را در میان گروه می دیدم، در آن شرایطی که بسیار سخت بود و شب هایی دمای منفی 17 و منفی 20 درجه را داشتیم کنار هم بودیم، به هر حال عسگری به هر کاری تن نمی دهد و سینما برای او تقدس دارد.

با توانمندی امین حیایی توانستیم شخصیت یوسف را بسازیم

عسگری در پاسخ به اینکه زمان فیلم را کم کند، گفت: نمی دانم، این فیلم فیلمی است که نهایت بتوانیم چند پلان را کم کنیم، همه صحنه ها مثل پازل چیده شده و هر آنچه کم کنید، به فیلم صدمه می خورد. من با توجه به چیزهایی که شنیده بودم فکر می کردم در برج میلاد صدای بدی می شنویم، البته صدا آن همه هم ایده آل نبود، ولی مشکل صدا چندان نبود، علی علویان هم زحمت زیادی برای صدای فیلم کشید.

وی همچنین گفت: من چهل سالگی را رد کرده ام وقتی آرام آرام مسیری را طی می کنید ممکن است به خیلی چیزها فکر کنید که آرام آرام به سراغتان بیاید، ترس، نفرت و… از این دست است، به این فکر می کنید که چگونه دریچه ای باز کنید و از آنها به سلامت بگذرید، ما هم با توانمندی امین حیایی توانستیم شخصیت یوسف را بسازیم اما هر نقصی که در این فیلم هست به من برمی گردد و گروه بسیار عالی بودند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 اسفند 1400 بروزرسانی: 29 اسفند 1400 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1968

به "شخصیت یوسف با توانمندی امین حیایی ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شخصیت یوسف با توانمندی امین حیایی ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید