شمارش معکوس تا شروع رویداد جهانی گردشگری در ایران

به گزارش سفر به تایلند، کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری یک ماه دیگر به میزبانیِ ایران از 400 راهنمای داخلی و خارجی در حالی برگزار می گردد که به زعم مقامات و فعالان گردشگری کشورمان، این رویداد چالشی مهم برای این صنعت تلقی می گردد، چراکه کیفیت خدمات در ایران را به بوته نقد و ارزیابی سفیران جهانی می گذارد.

شمارش معکوس تا شروع رویداد جهانی گردشگری در ایران

اگر علاقمند به سفر با بهترین قیمت بلیط هواپیما از تهران به کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش خبرنگاران، تا به امروز برای حضور در این کنوانسیون که از ششم تا 18 بهمن ماه در استان های تهران، زنجان، همدان، یزد، شیراز و اصفهان برگزار خواهد شد، مجموعا 411 راهنمای ایرانی و خارجی ثبت نام نموده اند که از آن میان نزدیک به 300 نفر از 45 کشور دنیا هستند.

بنابر گزارش دبیرخانه کنوانسیون دنیای راهنمایان گردشگری، تا به امروز 250 درخواست برای دریافت ویزا ایران ثبت شده که از آن میان 203 کد ویزا صادر شده و این شرکت نمایندگان برای آن تاریخ می توانند بدون مانعی ویزای فرودگاهی ایران را دریافت نمایند.

کسی اجازه قهر ندارد

مرتضی رحمانی موحد - معاون گردشگری کشور - در نشست ارائه گزارش و برنامه های این کنوانسیون دنیای که یک ماه دیگر در ایران شروع می گردد، گفت: تمرین بزرگی در پیش است که مسئولیت های ما را در برابر حفاظت و حراست از این برنامه دو چندان می نماید.

او با اشاره به اثرگذاری این رویداد از بُعد داخلی و بین المللی اظهار کرد: یقین داشته باشید شرکت نمایندگان کنوانسیون راهنمایان گردشگری تا سال ها از نحوه مهمان نوازی، رفتار و آنچه در ایران دیده اند سخن خواهند گفت. چه بهتر که بتوانیم بسترساز و زمینه ساز دوران خوبی از یاد و نام جمهوری اسلامی ایران و جاذبه های کشورمان باشیم.

وی اضافه نمود: امیدواریم در این رویداد مأموریت مهم راهنمایان گردشگری ایران که ایفانماینده نقش مهمی در زنجیره خدمات گردشگری کشور هستند، به خوبی به نتیجه برسد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید نمود: ما از این کنوانسیون مراقبت و آن را همراهی خواهیم کرد تا به هدف ترسیم شده دست یابیم.

رحمانی موحد سپس با اشاره تلویحی به غیبت جامعه راهنمایان ایرانگردی و دنیاگردی در این نشست که چندی پیش با صدور اطلاعیه ای امتناع خود را برای مشارکت و برگزاری این کنوانسیون اعلام نموده، گفت: دعوت، اصرار و تأکید می کنم که همه در این برنامه ملی حضور داشته باشند، هیچ کسی اجازه ندارد در این برنامه ملی قهر کند. همه باید کنار هم و دست در دست یکدیگر ارزش والایی از مهمان نوازی، انسانیت و آموزه های این مرز را عرضه کنیم.

وی اضافه نمود: اگر کسی در این جمع غایب است خود را به زودی حاضر کند تا همگی به نتیجه ای که می خواهیم برسیم. این پیغامی از دل است که امیدوارم بر دل بنشیند.

در ادامه نشست آماده سازی کنوانسیون دنیای راهنمایان گردشگری که پیش از ظهر روز دوشنبه (ششم دی ماه) در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار گردید، مدیران استان های تهران، زنجان، همدان، یزد، فارس و اصفهان به عنوان میزبان پیش و پس گشت های این کنوانسیون به ارائه برنامه و آمادگی های اجرا شده پرداختند.

حداقل دستاوردی که کنوانسیون دنیای راهنمایان دارد...

علی باقر نعمتی زرگران - مدیرکل تبلیغات و بازرگانی گردشگری - شرح داد: این رویداد از ششم تا هشتم بهمن ماه به پیش گشت هایی در استان های زنجان و همدان اختصاص دارد که یقینا ارائه هرگونه خدمات، هماهنگی ها و نوع میزبانی آنها در برگزاری کنوانسیون دنیای راهنمایان گردشگری اثر می گذارد.

به گفته او، اجلاس کنوانسیون از نهم تا 13 بهمن ماه در تهران برگزار خواهد شد و در ادامه، پس گشت هایی از چهاردهم تا هجدهم بهمن ماه در استان های اصفهان و شیراز اجرا می گردد.

وی اضافه نمود: در 12 روز میزبانی نزدیک به 300 تن از رؤسای تشکل ها و راهنمایان گردشگری دنیا حضور خواهند داشت، آن هم در شرایطی که کشور ما با تبلیغات منفی و سوء رسانه های غربی روبرو است. برگزاری این رویداد و میزبانی از آن می تواند فرصتی برای نمایش چهره مردم ایران، آبادانی و شکوه آن باشد.

نعمتی همچنین اظهار کرد: حداقل دستاورد این کنوانسیون گردشگری ارتقاء کیفیت خدمات گردشگری است و شادمانیم که به این بهانه رقابت خوبی بین استان های میزبان ایجاد شده است.

وای به حال تان اگر مسئله ای پیش آید

رجبعلی خسروآبادی - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران - ضمن اعلام آمادگی برای میزبانی از کنوانسیون بین المللی، گفت: فکر نمی کنم مسئله ای در این استان وجود داشته باشد. هرچند در کمیسیون ارتقاء امنیت گردشگران خارجی سوالی درباره احتمال وقوع مشکل در جریان برگزاری این کنوانسیون پرسیده شد که بنده پاسخ دادم اتفاقا شادمان می شوم این رویداد دچار مشکل گردد، چون اگر قرار باشد این تورها که با راهنمایی راهنمایان گردشگری برگزار می گردد مشکل زا باشند، که وای به حال شان.

وی ادامه داد: ما انتظار داریم این تورها با کیفیت و بدون مشکل برگزار شوند و خودمان نیز برای انجام با کیفیت همایش و تورهای کنوانسیون بین المللی راهنمایان گردشگری اعلام آمادگی می کنیم.

یحیی رحمتی - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان - نیز با اشاره به شعاری که برای میزبانی این استان برگزیده شده است، اضافه نمود: ما با شعار زنجان میزبان مهربان به استقبال کنوانسیون می رویم.

او همچنین اظهار کرد: طبق هماهنگی ها در شورای تأمین استان، دستگاه های امنیتی به تأمین امنیت در راستا حرکت تورهای پیش گشت کنوانسیون موظف شده اند.

خاکسار - معاون گردشگری همدان - نیز درخواست کرد؛در حین برگزاری تورهای این کنوانسیون تعاملی بین زنجان و همدان برگزار گردد تا در ارائه خدمات مسئله ای پیش نیاید.

او همچنین اعلام کرد: امیدوارم چهره واقعی همدان به راهنمایان گردشگری خارجی نشان داده گردد.

مصیب امیری - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس - نیز با اشاره به شمار جاذبه های تاریخی و طبیعی این استان، اضافه نمود: ما سالانه میزبان بیش از پنج میلیون گردشگر خارجی و داخلی هستیم. امیدواریم از این رویداد نیز بیشترین بهره برداری را داشته باشیم.

دانش یزدی - مدیر جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد - نیز اعلام کرد: میزبانی از این کنوانسیون دنیای به منزله دعوت از 300 سفیر از 45 کشور دنیا است که نقطه عطفی برای گردشگری کشورمان به شمار می آید.

عده ای گردشگری را نمی فهمند

یارمحمدیان - مدیر میراث فرهنگی و گردشگری کاشان - به نمایندگی از استان اصفهان در این نشست حضور داشت که کوشش برای پذیرش حق میزبانی ایران از کنوانسیون دنیای راهنمایان را به عملی قهرمانانه توصیف کرد و اضافه نمود: معتقدم کاری که جوانان ما در پراگ برای پذیرش این حق میزبانی انجام دادند کمتر از ایثار جوانان ما در دوران دفاع مقدس نبوده است. اکنون کار قهرمانانه ما این است که کشور را آن طور که هست معرفی کنیم نه آن طور که برخی ها نشان داده اند.

وی گفت: متأسفانه عده ای گردشگری را نمی فهمند. امیدوارم آن ها نیز روزی ارزش این صنعت را برای کشوری که در دفاع از هویت آن مبارزه کردیم، متوجه شوند.

به گزارش خبرنگاران، در این نشست از پوستر کنوانسیون دنیای راهنمایان با حضور معاون گردشگری و رییس کانون سراسری انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری رونمایی شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 702

به "شمارش معکوس تا شروع رویداد جهانی گردشگری در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمارش معکوس تا شروع رویداد جهانی گردشگری در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید