عابدینی: حقم را از گو گرفتم، هم قسم شده ایم در قهرمانی دنیا فینالیست شویم

به گزارش سفر به تایلند، ملی پوش سابر ایران گفت: سه سال بود به بازیکن کره ای می باختم از این رو تمام توانم را گذاشتم و او را شکست دادم در نیمه نهایی هم مصدومیت نگذاشت عملکرد خوبی مقابل نماینده چین داشته باشم.

عابدینی: حقم را از گو گرفتم، هم قسم شده ایم در قهرمانی دنیا فینالیست شویم

مجتبی عابدینی در خصوص عملکرد خود در مسابقات شمشیربازی قهرمانی آسیا 2019 بیان نمود: مسابقات قهرمانی آسیا به دلیل امتیاز بالایی که داشت برای همه تیم ها حائز اهمیت بود و همه تیم ها شرکت نموده بودند و به دنبال دریافت امتیاز بودند. باید از دکتر یاوری تشکر کنم که در 25 روز پای من را به آمادگی 70-80 درصدی رساند همچنین آقای فخری هم با صحبت هایش من را آرام کرد چون این مسابقات قهرمانی آسیا برایم خیلی مهم بود که هم در افرادی و هم در تیمی امتیاز لازم را کسب کنم.

او در خصوص شکست رقیب سرشناس کره ای خود در یک چهارم نهایی انفرادی قهرمانی آسیا گفت: حقم را ازگو بازیکن کره ای گرفتم سه سال بود که به او می باختم و بعد از المپیک مدال انفرادی آسیا نداشتم از این رو تمام توانم را گذاشتم و او را که قهرمان دنیا است و مدال بازی های آسیایی جاکارتا را دارد، شکست دادم و توانستم بین چهار نفر برتر قرار بگیرم.

خودم هم انتظار داشتم فینالیست انفرادی شوم

عابدینی در خصوص اینکه با توجه به عملکرد درخشان در یک چهارم نهایی و شکست سابریست کره جنوبی، این انتظار وجود داشت در نیمه نهایی هم رقیب چینی را شکست دهد و به فینال صعود کند، توضیح داد: خودم هم چنین انتظاری را داشتم اما مصدومیت به من غلبه کرد. زیرا پای مصدومم 25 روز بازی ننموده بود و براثر مصدومیت عضلاتش از بین رفته بود. ناراضی نیستم البته این طور هم نیست که به مدال برنز قانع شده باشم به هر حال مصدومیت نگذاشت در رقابت با نماینده چین عملکرد خوبی داشته باشم.

او ادامه داد: نماینده چین واقعاً سرتر از گو کره ای نبود و مدال هایی که گو با خودش یدک می کشد را نماینده چین اصلاً ندارد. فقط مصدومیت باعث شد که نتوانم در رقابت با او عملکرد خوبی داشته باشم.

قدرت ایران را به آسیا و دنیا نشان دادیم

ملی پوش شمشیربازی سابر ایران در خصوص رقابت بسیار نزدیک با کره جنوبی در فینال تیمی قهرمانی آسیا نیز تاکید نمود: برنامه ریزی ما این بود که فینالیست شویم و جایگاهمان را در آسیا و دنیا حفظ کنیم. ما ابتدا تیم چین را شکست دادیم. تیم چین سه، چهار ماه پیش ما را شکست داده بود اما در قهرمانی آسیا چنان با قدرت ظاهر شدیم که شیرازه چین از هم پاشید. در فینال هم رقابت نزدیک، زیبا و جذابی را با کره جنوبی داشتیم. نمی توان از هیچ کسی خرده گرفت چرا که همه خوب بودند و جنگیدند در نهایت هم بازی را با نتیجه 45 بر 42 واگذار کردیم که این نتیجه جای هیچ حرفی را باقی نمی گذارد.

او ادامه داد: ما در قهرمانی آسیا توانستیم امتیازی که می خواهیم را بگیریم و شاید این امتیاز 30 تا 40 درصد راستا کسب سهمیه المپیک را برای ما هموارتر کرد. ما قدرت خودمان را به آسیا و دنیا نشان دادیم و اروپایی ها لحظه به لحظه پیگیر کار ایران هستند. خدا را شکر که روز به روز داریم به شرایط ایده آل خود نزدیک تر می شویم.

پای مصدومم دوباره خونریزی کرد

عابدینی در درباره مصدومیت خود نیز گفت: دوباره خونریزی کوچکی در پای من ایجاد شده که باید آن را رفع کنم تا برای قهرمانی دنیا به آمادگی که در فکرم هست برسم. پزشک به من گفته بود که قطعاً برایم مشکل پیش می آید البته جای نگرانی نیست و ادامه درمانم را از شنبه هفته آینده شروع می کنم تا انشاالله در انتها هفته به بهبودی کامل برسم.

هدفمان در قهرمانی دنیا فینالیست شدن است

دارنده مدال برنز انفرادی و نقره تیمی آسیا در پاسخ به این پرسش که در مسابقات قهرمانی دنیا مجارستان چه هدف گذاری انجام داده اند، تاکید نمود: ما هم دل وهم قسم شده ایم در تیمی به فینال قهرمانی دنیا برسیم تا انشاالله در فینال پرونده سهمیه المپیک را ببندیم. دو مسابقه برای ما خیلی مهم بود که قهرمانی آسیا را پشت سر گذاشتیم و هدفمان رسیدم الان هم تمام تمرکزمان روی قهرمانی دنیا است که جزو چهار تیم برتر مسابقات برویم و در نهایت فینالیست شویم و به مدال طلا برسیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 226

به "عابدینی: حقم را از گو گرفتم، هم قسم شده ایم در قهرمانی دنیا فینالیست شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عابدینی: حقم را از گو گرفتم، هم قسم شده ایم در قهرمانی دنیا فینالیست شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید