عبور ناوچه انگلیسی از تنگه تایوان و واکنش پکن

به گزارش سفر به تایلند، عبور یکی از ناوچه های وزارت دفاع انگلیس به نام اچ ام اس ریچموند از تنگه تایوان، واکنش و انتقاد شدید پکن را بر انگیخت.

عبور ناوچه انگلیسی از تنگه تایوان و واکنش پکن

از روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست، ناوچه اچ ام اس ریچموند که بخشی از گروه ضربت ناو هواپیمابر بریتانیا است، به وسیله ناو هواپیمابر اچ ام اس ملکه الیزابت رهبری می گردد.

این گروه مانورهایی را در منطقه اقیانوس های هند و آرام با کشورهایی از جمله ژاپن و آمریکا انجام داده است.

سخنگوی وزارت دفاع انگلیس روز گذشته ،دوشنبه، عبور اچ ام اس ریچموند از تنگه تایوان را تأیید کرد.

او گفت نیروی دریایی انگلیس در هر کجا که فعالیت می نماید، مطابق با قوانین بین المللی عمل می نماید. این مقام گفت که این اقدام نشان دهنده تعهد این کشور به برقراری امنیت در منطقه اقیانوس هند و آرام است.

گفته می گردد این عبور، اولین گذر یک کشتی دریایی انگلیس به وسیله تنگه تایوان از سال 2019 تا کنون بوده است. کشتی های نیروی دریایی آمریکا به طور منظم از این تنگه عبور می نمایند.

سخنگوی فرماندهی منطقه شرقی ارتش آزادیبخش خلق چین روز دوشنبه در بیانیه ای از عبور ناوچه انگلیسی انتقاد کرد و گفت این رفتاری است که نیات شیطانی را دنبال می نماید و ارتش چین هم این کشتی را دنبال نموده و به آن هشدار داده است.

فرماندهی منطقه شرقی ارتش آزادیبخش خلق گفت که نیروهای هوایی و دریایی را برای تعقیب ریچموند و هشدار به آن سازماندهی نموده است.

در این بیانیه آمده است: این نوع رفتار نیت بدی دارد و به صلح و ثبات در تنگه تایوان آسیب می رساند. نیروهای فرماندهی ارتش همواره از هوشیاری بالایی برخوردارند و با همه تهدیدها و تحریکات قاطعانه مقابله می نمایند.

روابط بین پکن و لندن در حال حاضر بر اساس یک فهرست طولانی از مسائل از تجارت گرفته تا حقوق بشر دچار تنش شده است.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 مهر 1400 بروزرسانی: 18 مهر 1400 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1786

به "عبور ناوچه انگلیسی از تنگه تایوان و واکنش پکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبور ناوچه انگلیسی از تنگه تایوان و واکنش پکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید