محرومیت شیراز از آثار مرتبط با فرهنگ و تاریخ

به گزارش سفر به تایلند، شهردار شیراز نبود آثار مرتبط با فرهنگ، تاریخ و سابقه این کلانشهر را یک ضعف جدی و فقر بزرگ دانست.

محرومیت شیراز از آثار مرتبط با فرهنگ و تاریخ

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش خبرنگار از ، حیدر اسکندرپور در نخستین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی شیراز، نبود مجسمه هایی که متناسب با فرهنگ و تاریخ و سابقه این کلانشهر باشد را یک ضعف جدی و فقر در شیراز دانست و گفت: شهری با این سابقه فرهنگی امروز از این آثار محروم و بی نصیب است.

او اضافه نمود: طی این سال ها یا کار فاخری انجام نشده و یا دید تجاری به پروژه های این چنینی وجود داشته است.

اسکندرپور ادامه داد: شیراز داشته های فرهنگی غنی دارد و در سال های گذشته کمتر کوشش شده تا یک ثروت به شهر بیفزاییم.

او با تاکید بر اینکه کوشش ما بر این است تا فضایی ایجاد شود که مردم در محیط زندگی خود احساس آرامش نمایند، اضافه نمود: گاهی اوقات تصور می کنیم که صرفا با ایجاد سخت افزارها، رفاه لازم برای شهروندان ایجاد می شود، اما ارتقای کیفیت زندگی گاهی به نحوه تعامل مردم با هم و مردم با مسئولان و برعکس باز می شود.

شهردار شیراز ادامه داد: با این نگاه، به دنبال ارائه خدمات شهری بهتر برای یک زندگی با کیفیت در شهر هستیم.

اسکندرپور تاکید نمود: کوشش مجموعه مدیریت شهری شیراز بر این است که در حوزه حمل و نقل شهری تا جایی که امکان دارد شهروند را با شهر و حضور در شهر و پیاده روی در شهر آشتی دهیم.

او با تصریح بر اینکه کلانشهر ها به دنبال توسعه زندگی پیاده در شهر هستند، گفت: در شهر شیراز این رویکرد طی دو سال اخیر به طور جد با اجرای پروژه هایی در دستور کار نهاده شد.

شهردار شیراز همچنین با بیان اینکه این سمپوزیوم فرصتی را فراهم می نماید تا آثار فاخری در شهر نصب شود، ابراز امیدواری کرد که با تداوم این سمپوزیوم طی سال های آینده، تور های گردشگری علاوه بر بازدید از داشته های این کلانشهر، از آثار فرهنگی نظیر مجسمه ها نیز بازدید نمایند.

رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر شیراز نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه جای رویداد مجسمه سازی در شیراز خالی بود، گفت: از آنجا که المان ها آبروی شیراز هستند، این سمپوزیوم می تواند به یک رویداد بزرگ هنری در شیراز تبدیل شود.

سولماز دهقانی با بیان مجدد این نکته که جای مجسمه سازی در شهر شیراز که بر غنای فضای شهری بیفزاید، خالی است، گفت: طی روز های آینده کلنگ زنی خط تراموا و محور رمضانی اجرایی می شود.

در حاشیه نخستین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی شیراز از پوستر این سمپوزیوم رونمایی شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 586

به "محرومیت شیراز از آثار مرتبط با فرهنگ و تاریخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محرومیت شیراز از آثار مرتبط با فرهنگ و تاریخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید