مقاله: شش داروی جدید زیست فناوری ایرانی کدامند؟

به گزارش سفر به تایلند، یکی دیگر از مهمترین شش داروی جدید زیست فناوری ایرانی، فاکتور هفت است. فاکتور هفت یک فاکتور مربوط به انعقاد خون و ضد خونریزی است که به شکل تزریقی ارائه می گردد. این دارو در درمان خونریزی هموفیلی A. و B. موثر است. هموفیلی یا خون تراوی نوعی بیماری ارثی است که در آن خون در محل بریده شده بند نمی آید و بیشتر در مردان دیده می گردد. عارضه خونریزی در هموفیلی می تواند بسته به شدت اختلال ژنتیک، درجات مختلفی نیز داشته باشد. هموفیلی نوعی اختلال در تمام نژاد ها و بدون ترجیح نژادی است. میزان شیوع هموفیلی A. از هموفیلی B. بیشتر است.

مقاله: شش داروی جدید زیست فناوری ایرانی کدامند؟

یکی دیگر از شش داروی جدید زیست فناوری ایرانی، زولدرونیک اسید است. ماده اولیه این دارو به صورت تزریقی بوده و مکانیسم اثر آن به صورت مهار فعالیت سلول هایی در استخوان ها و غضروف هاست. همچنین این دارو فعالیت آزادسازی کلسیم در استخوان ها و غضروف ها را مهار می نماید. این دارو در درمان پوکی استخوان، سرطان های پستان و پروستات مورد استفاده قرار می گیرد. زولدرونیک اسید از جمله دارو هایی است که به استحکام استخوان یاری می نماید. این دارو برای درمان پوکی استخوان فقط یک بار در سال باید تزریق گردد و تزریق آن نیز 15 دقیقه بیشتر طول نمی کشد. دارو هایی که تا به امروز برای پوکی استخوان تجویز می شده اند به صورت قرص بوده و باید روزانه مصرف گردد.

خبرنگاران | سرویس سلامت - واژه زیست فناوری یا بیوتکنولوژی نخستین بار در سال 1919 از سوی کارل ارکی (Karl Ereky) به مفهوم کاربرد دانش های پزشکی و زیستی و اثر متقابل آن در فناوری های ساخت بشر، به کار برده شد. به طور کلی هر گونه دخالت هوشمندانه بشر در آفرینش به منظور بهبود و عرضه فرآورده های گوناگون با استفاده از جانداران زیست فناوری، در گروه زیست فناوری جای می گیرد. در ادامه با شش داروی جدید زیست فناوری ایرانی آشنا می شوید.

منبع مقاله: شش داروی جدید زیست فناوری ایرانی کدامند؟

انتشار: 21 آبان 1400 بروزرسانی: 21 آبان 1400 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1828

به "مقاله: شش داروی جدید زیست فناوری ایرانی کدامند؟" امتیاز دهید

2 کاربر به "مقاله: شش داروی جدید زیست فناوری ایرانی کدامند؟" امتیاز داده اند | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: شش داروی جدید زیست فناوری ایرانی کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید