مندس کنار رفت، مذاکره فدراسیون والیبال با آناستازی و استویچکوف

رئیس فدراسیون والیبال، با اشاره به حذف مندس از گزینه های احتمال هدایت تیم ملی، گفت که تا احتمال دارد از بین آناستازی یا استویچکف یک نفر به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال معرفی شود.

مندس کنار رفت، مذاکره فدراسیون والیبال با آناستازی و استویچکوف

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا داورزنی در مورد مشخص سرمربی تیم ملی که سر و صدای زیادی هم در این روزها به پا کرده، گفت: بعد از تلاش هایی که انجام شد به سه گزینه اولویت دار رسیدیم. این سه آناستازی، استویچکوف و مندس بودند. ما مذاکراتی را از قبل با همراهی هیئت رئیسه، با این سه نفر داشتیم و به صورت ضمنی صحبت شده بود که آیا علاقه دارند در ایران کار کنند یا نه. ولی ما به مربی نیاز داریم که برای 4 سال بعد و با توجه به اهداف فدراسیون برنامه ریزی کند و همچنین حضور دائم در ایران داشته باشد و به نوعی دو طرف در آرامش به سمت پیشرفت حرکت کنند.

رئیس فدراسیون والیبال در مورد احتمال انتخاب مندس گفت: مندس تمایل دارد هم کار باشگاهی و هم سرمربی گری تیم ملی را همزمان انجام دهد که ما به وی اطلاع دادیم فقط در صورت همکاری با تیم ملی ایران می توانیم ادامه همکاری دهیم که قرار بود خبر بدهند ولی از قرار معلوم مندس تا سال 2019 با باشگاه ساداکروزیرو برزیل قرارداد دارد. اما با آناستازی و استویچکوف در حال مذاکره هستیم که بتوانیم با یکی از این دو نفر به توافق برسیم. استویچکوف از ما 12 روز فرصت خواسته بود که البته از تاریخش گذشته ولی وی در حال بررسی شرایط است. با آناستازی هم در حال مذاکره هستیم. چون قرارداد 4 ساله خواهد بود فشار زیادی را هم آورده ایم که با توجه به اهدافی که داریم کسی را انتخاب کنیم که هم مربی ایرانی کنارش باشد و هم انتظارات مردم را از والیبال برآورده کند. استویچکوف هم هفته پیش گفت که پیشنهاد باشگاهی و ملی دارد. دلیل حضور وی در لهستان هم آن بود که که استویچکوف یکی از گزینه های اصلی فدراسیون این کشور است. دغدغه اصلی استویچکوف، آزادی عمل در نحوه کارش بود، که ما به وی اطمینان خاطر را در این مورد دادیم.

داورزنی در مورد حدس ها برای اینکه فدراسیون با اسامی بزرگ بازی می کند تا در نهایت فرد مورد نظر خود را بیاورد، پاسخ داد: از چنین واکنش هایی نسبت به عملکرد فدراسیون ناراحتم. چطور می گردد که من با اسامی بازی کنم در صورتی که روزها یک ساعت با هر کدام از گزینه ها در اسکایپ صحبت می کردم. هر سه این افراد حاضرند و می توانند بگویند که فدراسیون چه مذاکراتی با آن ها داشته است. ولی مهم رسیدن به اهداف در 4 سال آینده است.

وی ادامه داد: با آناستازی و استویچکوف مذاکرات را نهایی کرده ایم. در مورد نوشتن قراردادها بعد از ولاسکو، فدراسیون حرفه ای تر شده است. برای نمونه با آناستازی بندی را مطرح کردیم که قرارداد باید 2+2 باشد. یعنی پس از مشاهده فرایند صعودی تیم 2 سال دیگر قرارداد تمدید می گردد که خود آناستازی هم این امر را قبول کرد.

رئیس فدراسیون والیبال در پایان در مورد نصب ویدئوچک ها در خانه والیبال تهران و نبود این دستگاه ها در شهرستان ها گفت: یکی از بحث ها این است که بتوانیم با کمک استان های میزبان، این ویدئوچک ها را خریداری کنیم. کلا شش دستگاه برای لیگ لازم است که با نصب در تهران، پنج مورد دیگر باقی مانده است. تفاوت قیمت جنس چینی این دستگاه ها با مشابه ایتالیایی زیاد نیست و ما در صورت خریداری ویدئوچک ایتالیایی و نصب آن در شهری مانند ارومیه می توانیم از این شهر برای میزبانی مسابقات مهم بین المللی هم استفاده کنیم. یکی از دلایل بعضی بد رفتاری های بازیکنان و تماشاگران با نصب این دستگاه ها حل می گردد و ما شاهد رفتار منطقی تری در سالن ها خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 4 فروردین 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 757

به "مندس کنار رفت، مذاکره فدراسیون والیبال با آناستازی و استویچکوف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مندس کنار رفت، مذاکره فدراسیون والیبال با آناستازی و استویچکوف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید