نادیده دریافت درمانگران اعتیاد در افزایش تعرفه پزشکی

به گزارش سفر به تایلند، تهران (پانا)- به گفته رئیس کانون سراسری انجمن های صنفی مراکز سرپایی درمان اعتیاد کشور در تعرفه ابلاغی به بحث اصلاح درصدی از تعرفه در گروه های مختلف پزشکی اشاره شده اما این افزایش تعرفه در خصوص درمانگران اعتیاد لحاظ نشده است؛ این موضوع باعث می شود که ارائه خدمات درمان اعتیاد با مشکل و چالش جدی روبرو شود.

نادیده دریافت درمانگران اعتیاد در افزایش تعرفه پزشکی

به گزارش ایسنا، جمال فرهمندیان با بیان اینکه از چند ماه گذشته با توجه به افزایش چند باره قیمت داروی دولتی و هزینه خدمات و همچنین اضافه شدن وسایل پیشگیری از کرونا در مراکز درمان، گفت: در این راستا تقاضای افزایش تعرفه درمانی عنوان و مقرر شد این موضوع در شورای عالی بیمه سلامت مطرح شود و هیئت دولت آن را مصوب کند. در ابلاغیه ای که صادر شده است به بحث افزایش تعرفه پزشکان اشاره شده اما درمانگران اعتیاد را جز این گروه اعلام نکرده اند و تعرفه درمان اعتیاد افزایش پیدا نکرده است؛ این موضوع باعث می شود که ارائه خدمات درمان اعتیاد با مشکل و چالش روبرو شود.

رئیس کانون سراسری انجمن های صنفی مراکز سرپایی درمان اعتیاد کشور با اشاره به موضوع افزایش و اصلاح تعرفه پزشکان در باقی مانده سال 99 اضافه نمود: در این راستا کانون سراسری انجمن های صنفی مراکز سرپایی درمان اعتیاد کشور نامه ای به شورای عالی بیمه سلامت ارسال کرده است.

فرهمندیان اعلام کرد: موضوع افزایش تعرفه پزشکان در 18 بهمن ماه ابلاغ شد و در این راستا ما نیز به تازگی نامه ای به شورای عالی بیمه سلامت ارسال کردیم که چرا علی رغم اینکه درمانگران اعتیاد با آسیب های اجتماعی برخورد می کنند و دچار مشکل هستند، در افزایش تعرفه دیده نشده اند.

وی در ادامه در خصوص هزینه ماهانه درمان اعتیاد برای معتادان توضیح داد و گفت: برای دریافت خدمات کامل که شامل دارو، ویزیت پزشک، مشاوره روانشناسی و خدمات مددکاری و آزمایش اعتیاد است، بیماران علیرغم افزایش چند باره هزینه ها، هنوز همان تعرفه ثابت شروع سال 99 را پرداخت می کنند که این موضوع چیزی جز ورشکستگی این مراکز را بدنبال نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1448

به "نادیده دریافت درمانگران اعتیاد در افزایش تعرفه پزشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نادیده دریافت درمانگران اعتیاد در افزایش تعرفه پزشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید