پایه اقتصاد ایران باید نیروی انسانی گردد

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: اگر پایه اقتصاد ایران نیروی انسانی گردد در آینده ای نزدیک شاهد تحول اساسی در تغییر ساختارهای نفتی خواهیم بود.

پایه اقتصاد ایران باید نیروی انسانی گردد

جهت دریافت مشاوره خدمات موشن گرافیک از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی سناریو تا ساخت تیزر و موشن گرافیک حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در همایش بهترین هدیه که به منظور بازگشت مدال های اهدا شده به رهبر معظم انقلاب در مجموعه یادمان شهدای 7 تیر برگزار گردید، گفت: برای من جای افتخار است که در محلی که یادآور مجاهدت افراد انقلابی بوده در جمع نخبگان حضور دارم، باید بدانید امروز در مبارزه با دشمنان هستیم و باید در اقتصاد کشور ساختارها را عوض کنیم.

وی اضافه نمود: اگر پایه اقتصاد ما نیروی انسانی گردد در آینده شاهد تحول اساسی خواهیم بود. ساختارهای نفتی پایه اقتصاد است که باید آن را تغییر دهیم که این کار با حضور شما نخبگان است.

ستاری اضافه نمود: در حال حاضر کشور ایران در حوزه های نانو، هوافضا و سلول های بنیادی صندلی خوبی دارد و باید عقب افتادگی ها را با یاری نخبگان جبران کنیم.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری توضیح داد: باید یادمان نرود که بر روی دوش چه کسانی ایستادیم تا در جهان دیده شدیم در واقع ما به ایران مدیون هستیم.

وی اضافه نمود: آخرین کسی که با ما مبارزه کرد صدام بود که اکنون کجاست؟ می خواهم بگویم ما به ایران و ملت محتاج هستیم وگرنه این کشور خیلی غنی و قوی است.

ستاری ادامه داد: سیستم آموزش عالی ما با همه ایراداتی که دارد افرادی را تربیت می نماید که کشور های دیگر به دنبال جذب آنها است که جای خوشحالی است.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه نمود: امروز مالی را در حال تجربه هستیم که بعد از صد سال دارد رقم می خورد، در واقع اقتصاد خارج از نفت آینده کشور را به صندلی بالا در رشد علم و فناوری می برد.

ستاری ادامه داد: از الان مسؤولیت شما جوانان نخبه خیلی بیشتر از گذشته است باید کوشش خود را افزایش دهید تا یک اثر مثبت در کشور رقم بزنید و برای مردم کار کنید، در واقع باید مسائل مردم را شما نخبگان حل کنید.

وی در خاتمه خطاب به نخبگان گفت: قرار نیست به مردم خیانت کنید، چون بر روی دوش مردم ایستادیم تا جهان ما را دید پس باید به آنها خدمت کنید در واقع باید صندلی ایران در المپیادهای جهانی حفظ گردد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 اسفند 1398 بروزرسانی: 22 اسفند 1398 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 731

به "پایه اقتصاد ایران باید نیروی انسانی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایه اقتصاد ایران باید نیروی انسانی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید