پیوستن یک هزار و 650 حامی به پویش ایران مهربان

به گزارش سفر به تایلند، از آبان ماه پارسال تا کنون یک هزار و 650 حامی در چهارمحال و بختیاری به پویش ایران مهربان پیوستند.

پیوستن یک هزار و 650 حامی به پویش ایران مهربان

به گزارش از ، علی منصوری رئیس اداره طرح اکرام ایتام کمیته امداد امام خمینی (ره) چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای اجرای پویش ایران مهربان که از آبان ماه پارسال با هدف مشارکت دستگاه های اجرایی در بهبود شرایط معیشتی ایتام و محسنین شروع شد، یک هزار و 650 حامی به این پویش پیوستند.

او افزود: هم اکنون بیش از پنج هزار کودک یتیم و محسنین در استان زیرپوشش این نهاد قرار دارند، که با اجرای پویش ایران مهربان پیش بینی شده است تا انتها سال جاری هیچ کودک یتیم و محسنین بدون حامی و سرپرست نباشد.

منصوری افزود: با اجرایی شدن این پویش، سرانه دریافت تمام فرزندان ایتام به مبلغ هفت میلیون ریال افزایش پیدا می نماید.

او پیش بینی کرد: با اجرای این پویش23 هزار و 400 حامی جدید در استان جذب گردد که تا کنون یک هزار و 650 حامی جدید جذب شده و این حامیان بیش از 600 میلیون ریال به ایتام اهدا نموده اند.

منصوری با تاکید بر اینکه از ابتدای اجرای طرح اکرام ایتام و محسنین در کمیته امداد استان که از سال 87 تا کنون شروع شد، 14 هزار و 500 حامی جذب شده است، گفت: به طور میانگین هر کودک یتیم و محسنین در استان سه حامی دارد.

او با اشاره به اینکه تعدادی از ایتام و محسنین استان بدون حامی هستند، افزود: تعدادی از ایتام و محسنین 2 تا 10 حامی دارند و هم اکنون سرانه پرداختی نقد برای هر فرزند یتیم پنج میلیون ریال و فرزندان محسنین 2 میلیون ریال است.

منصوری افزود: فرزندان محسنین شامل فرزندان مددجوی دارای سرپرست هستند، که پدر خانواده برخلاف میل باطنی به دلیل کهولت سن، بیماری و از کارافتادگی و یا علل دیگر، توان اداره زندگی را ندارد.

او ادامه داد: برای جذب حامی در ماه مبارک رمضان نیز پیش بینی شده است، 21 هزار و 750 حامی جدید جذب گردد که از این تعداد 10 هزار حامی جدید توسط سپاه قمر بنی هاشم (ع)، سه هزار و 750 حامی توسط استانداری، ادارات و اصناف و هشت هزار حامی نیز توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) استان جذب گردد.

منصوری گفت: هم اکنون 18 اداره کمیته امداد امام و 90 مرکز نیکوکاری در ساتان آماده جذب حامی جدید هستند.

او با تاکید بر اینکه طرح هر کارمند یک حامی نیز در استان با هدف جذب پدران معنوی برای حمایت از ایتام و فرزندان محسنین به اجرا درآمده است، افزود: در استان 32 هزار و 573 کارمند فعالیت دارند که هر حامی می تواند با مراجعه به سایت mohsenin.ir و ekram.emdad.ir یا ادارات کمیته امداد در سطح استان در این طرح ثبت نام و با پرداخت ماهیانه حداقل 500 هزار ریال حامی یک یتیم یا فرزندان محسنین شوند.

منصوری گفت: ارسال پیامک با پیش شماره استان 038 به شماره 30003333 و همچنین مراجعه به سایت اکرام، استان مورد نظر و فرزند مورد نظر را انتخاب نمایند و شناسه 16 رقمی برای پرداخت یاری به ایتام دریافت نمایند.

ف

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1593

به "پیوستن یک هزار و 650 حامی به پویش ایران مهربان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیوستن یک هزار و 650 حامی به پویش ایران مهربان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید