چراغ سبز شورا برای فروش 10 ملک شهرداری پایتخت

به گزارش سفر به تایلند، دو کمیسیون برنامه و بودجه ونظارت و حقوقی با فروش 3 ملک شهرداری تهران که رقم معاملاتی آن بیش از سقف مجاز معاملاتی شهرداری تهران بود موافقت کردند.

چراغ سبز شورا برای فروش 10 ملک شهرداری پایتخت

به گزارش اقتصادنیوز، هفته گذشته شهرداری تهران طی یک لایحه دو فوریتی از شورای شهر تهران درخواست که با فروش 10 ملک شهرداری تهران موافقت کند. شهرداری خوشبین بود که در صورت فروش این املاک بیش 2 هزار و 500 میلیارد تومان تحقق بودجه داشته باشد.

پیروز حناچی شهردار تهران در جریان بررسی لایحه دو فوریتی درخواست مجوز شهرداری تهران جهت واگذاری و فروش ده فقره از املاک شهرداری توضیح داد که: سه مورد از این املاک مربوط به توافق با سازمان تامین اجتماعی است. چراکه حق بیمه به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نشده و لذا با توافقات اجرا شده، برخی از املاک به تامین اجتماعی واگذار شد.

او افزود: سه ملک دیگر مربوط به بدهی شهرداری به بانک شهر است. همچنین چهار مورد دیگر جهت تامین بودجه غیر نقد شهرداری است.

اما اعضای شورای شهر تهران با درخواست دو فوریت این لایحه مخالفت کردند. بهاره آروین عضو شورای شهر تهران در مخالفت با درخواست فوری شهرداری برای فروش املاک مرغوب خود گفت: به صلاح شورا نیست؛ چون اینکه ما بدون بررسی کامل و در ده دقیقه برای دو هزار و 570 میلیارد تومان از املاک شهرداری تهران تصمیم گیری کنیم، در مقابل افکار عمومی و رسانه ها قابل توجیه نیست. دوستان می توانستند اجازه واگذاری این املاک را خیلی وقت پیش بگیرند و هر زمان آن را به مرحله کارسازی رساندند بفروشند. نیازی نبود این موضوع در قالب دوفوریت قرار بگیرد؛ چراکه در چنین شرایطی این شائبه به وجود می آید که نمی خواهند شورا با دقت به موضوع ورود کند.

آروین درخواست کرده بود در خصوص سه بند آخر لیست املاک که برای پرداخت بدهی سازمان تامین اجتماعی است شفاف سازی شود که چقدر از این بدهی متعلق به دوره قبلی بوده و چقدر در دوره فعلی ایجاد شده است. در هفته ای که گذشت مشخص شد که شماره پرونده یکی از بند های درخواستی به درستی ثبت نشده واطلاعات آن قابل پیگیری نیست.

ردیف 6 این درخواست مربوط به ملکی در خیابان بهار جنوبی، نرسیده به کوی سمنان است که کاربری آن تجاری و خدماتی است و عرصه این زمین 1880 متر مربع مساحت دارد و برآورد قیمت آن 140 میلیارد تومان است.

گفته می شود این ملک قرار است به عنوان بخشی از بدهی های بانک شهر تهاتر شود، ملکی که پیش از آن سازمان تامین اجتماعی طالب آن بود و در دوره مدیریت گذشته شهری بار گذاری تفریحی و تجاری برای آن تعریف شده بود.

دو کمیسیون برنامه و بودجه ونظارت و حقوقی با فروش 3 ملک شهرداری تهران که رقم معاملاتی آن بیش از سقف مجاز معاملاتی شهرداری تهران بود موافقت کردند و سایر املاک نیز بدون مجوز شورا قابل معامله ستند.

منبع: فرارو
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1449

به "چراغ سبز شورا برای فروش 10 ملک شهرداری پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چراغ سبز شورا برای فروش 10 ملک شهرداری پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید