چگونه توضیحات محصول بنویسیم؟

به گزارش سفر به تایلند، هر کسی که در دنیای وب سرک می کشد، تقریبا هر روز یک محصول می بیند و توضیحات آن را می خواند؛ حتی اگر قصد خرید چیزی را نداشته باشد. دنیای وب و کسب و کارهای آنلاین روی محصولات و خدمات بنا شده اند.

چگونه توضیحات محصول بنویسیم؟

برخی توضیحات محصول فاجعه بارند. محتوایی به دردنخور دارند و اطلاعاتی مبهم و گنگ به مخاطب می دهند. صدها سوال بی پاسخ در ذهن خواننده (بخوانید مشتری احتمالی) باقی می ماند. حالا یک سوال؛ به نظر شما چنین محصولی با چنین محتوایی به فروش می رسد؟

اما چرا فراوری محتوای محصول مهم است؟

چون کسی که میخواهد چیزی را بخرد، اول در خصوص آن اطلاعات کسب می نماید. کاربران دنیای وب تنبل هستند و معمولا حین خواندن محتوا آن را اسکن می نمایند، اما حین خواندن توضیحات محصول تمام هوش و حواس شان را جمع می نمایند.

حتما بخوانید:

صفر تا صد فراوری محتوا - 8

4 بهمن 97 1,167

صفر تا صد فراوری محتوا - 7

24 دی 97 1,123

شاید این متن محصول را چند بار هم بخوانند چون قرار است بابت آن پول بپردازند. از طرفی این توضیحات بخش مهمی از قیف فروش و بازاریابی محتوا هستند. تمام کوشش های بازاریابی محتوا به این مرحله حساس بستگی دارد.

دو نوع توضیح محصول داریم

شما برای هر محصول در ووکامرس یا سایر سیستم های فروش آنلاین دو نوع توضیح می نویسید؛ توضیحی که در نتایج جست وجوی گوگل یا سایر موتورهای جست وجو دیده می گردد و اصطلاحا به آن تایتل و متادیسکریپشن می گویند (برای بهبود رتبه و بالا بردن نرخ کلیک)و صفحه توضیحات محصول (برای فروش بیشتر).

هر دو در رنکینگ و رتبه بندی مهمند، اما نوشتن فقط برای دریافت رتبه در گوگل فروش شما را نابود می نماید و برعکس. باید تعادل را حفظ کنید.

صفحه توضیحات محصول

همان چیزی که به آن توضیح محصول می گویند؛ همان کادری که زیر محصولات درج می گردد و همان چیزی که مردم می خوانند و تصمیم می گیرند که محصول شما را بخرند یا نه. آنها دنبال دو چیز هستند؛ ارزش محصول و قابلیت ها.

اگر تجربه کاربری صفحه تان مناسب و محصول شما هم خوب است، یک توضیح عالی قابلیت های محصول را به درستی بیان می نماید و به محصول شما ارزش می بخشد. اینجاست که مشتریان روی دکمه خرید کلیک می نمایند.

هر صفحه ای 3 المان اصلی دارد؛ عنوان بالای صفحه، توضیح محصول و بولت پوینت ها و نکات کلیدی. اگر صفحه شما هنوز بولت پوینت ندارد، بهتر است اضافه کنید. ضرر نمی کنید.

چیزهای دیگری هم در این صفحه وجود دارند. عکس ها، کال تو اکشن ها، قیمت، جدول، لینک به دسته بندی محصولات و المان های دیگری که بسته به نوع محصول و نوع صفحه متفاوت است. اما در اینجا به این المان ها کاری نداریم و در خصوص 3 المان اصلی صحبت خواهیم کرد.

چک کنید محتوای صفحات شما کپی نباشد

اگر در حال ویرایش توضیحات یک محصول هستید، قبل از هر چیز از کپی نبودن محتوای صفحه مطمئن شوید. دو جمله از متن را انتخاب کنید. داخل علامت کوتیشن قرار دهید. در گوگل سرچ کنید.

سراغ عنوان بالای صفحه بروید

معمولا عنوان با نام محصول آغاز می گردد مثلا: تایر Fast Roller TX 1000، اما این عنوان باید به گونه ای نوشته گردد که هر کسی بتواند تشخیص دهد محصول شما دقیقا چه چیزی است. یک تایر دوچرخه مخصوص جاده است. پس می توانید این را هم به عنوان اضافه کنید: تایر دوچرخه جاده ای Fast Roller TX 1000.

اگر محصولات شما شامل زیرمجموعه های مختلف هستند، می توانید بعد از این عنوان اضافه کنید:

تایر دوچرخه Fast Roller TX 1000 مدل پرستا

تایر دوچرخه Fast Roller TX 1000 مدل شریدر.

عنوان باید کوتاه باشد، اما نه خیلی زیاد. همین تعداد کلمه بسیار ایده آل است. عنوان بسیار طولانی حتی مخاطب را هم فراری می دهد. پس واضح و شفاف فقط نوع و نام و مدل محصول را بیان کنید.

یک درخواست مطرح کنید

جاهای خالی را پر کنید: اگر (خواسته یا احتیاج کاربران) پس (محصول موردنظر شما) عالی است.

مثال: اگر دنبال یک تایر هستید که در برابر پنچر شدن مقاوم باشد، با این تایر دوچرخه جاده ای خیال تان راحت است.

این درخواست شماست. البته فرمول خاصی ندارد، اما برای مقدمه بسیار مناسب است.

حتی می توانید چند درخواست را با هم ترکیب کنید: اگر می خواهید هندلینگ فوق العاده ای حین دوچرخه سواری داشته باشید و کمتر پنچر شوید، تایر جاده ای فست رولر گزینه ایده آلی است.

به نتایج برجسته محصول اشاره کنید

هر محصولی یک ویژگی یا مزیت ویژه دارد که آن را نسبت به بقیه متمایز می نماید؛ یک چیز ارزشمند که نقطه تمایز آن با سایر محصولات مشابه است.

در دنیای کپی رایتینگ به این ویژگی برجسته USP می گویند. Unique Selling Proposition یا مزیت ویژه فروش هر محصول، چیزی که محصول را نسبت به رقبا خاص تر می نماید. شک نکنید. هر محصولی یک مزیت خاص دارد. فقط باید بگردید و پیدا کنید.

ویژگی های ظاهری مهم محصول را به زبان ساده بنویسید

سراغ قابلیت هایی بروید که در کاتالوگ محصول به آنها اشاره شده است. به طور مثال، این تایر 150 TPI است؛ یعنی در هر اینچ آن 150 گره وجود دارد. همین عامل مهم است که باعث شده مقاومت بالایی در برابر پنچر شدن داشته باشد.

اغلب رقبای شما به این قابلیت ها اشاره نمی نمایند. وقتی مخاطبان آنها را از زبان شما می شنوند، راحت تر به شما اعتماد می نمایند.

کلمات به دردنخور را حذف کنید

این کلمات شبیه طاعون هستند؛ علاوه بر، درحقیقت، واقعا، واضح است که، گفتنی است، شایان ذکر است، می توان گفت و صدها کلمه و اصطلاح دیگر.

در یک لیست به سؤالات متداول پاسخ دهید

بولت ها حاوی سوالات دم دستی هستند که برای همه پیش می آیند. اطلاعات خامی هستند که راحت تر در اختیار خواننده قرار می گیرند و احتیاجی نیست همه متن را بخواند تا ببیند این محصول دقیقا چیزی است که می خواهد یا نه.

بولت ها گلوله هایی هستند که مستقیما عمل می نمایند. ممکن است یک خواننده دنبال تایر کوهستانی دوچرخه باشد. به محض دیدن تایر جاده ای دوچرخه می داند که این محصول به دردش نمی خورد.

به سوالات متداول جواب بدهید

نوشتن سوالات متداول بسیار آزاردهنده است، اما اگر احساس می کنید سوالاتی در خصوص محصول شما وجود دارد که باید به آنها پاسخ دهید، در قسمت بولت ها یا توضیحات محصول این سوالات را بنویسید و به آنها جواب کوتاه بدهید.

اگر بخش مجزایی برای سوالات متداول دارید (مثل آمازون یا وال مارت)، همانجا سوالات را وارد کنید. می توانید این سوالات را از دل کامنت ها در سایت های مختلف پیدا کنید. کاربران این سوالات را می خوانند چون برای آنها جالب است.

جدول تعیینات و بسته بندی محصول

آیا جدول تعیینات احتیاج دارید؟ به محصولی بستگی دارد که می خواهید بفروشید. اگر بند کفش می فروشید، جدول تعیینات هیچ کمکی به شما نمی نماید. اما اگر پارکت سقفی می فروشید، می توانید در جدول تعیینات به ابعاد و جنس و نوع اتصال و… بپردازید.

اما سئو محصول چطور؟

حالا که تمام محتوای محصول را نوشته اید، باید سراغ بهینه سازی سئوی آن بروید. این نکات را از قلم نیاندازید. مطمئن باشید که کلیدواژه های لازم را به کار برده اید. شما در حال فروش تایر دوچرخه هستید نه محافظ پنچری چرخ، پس باید روی این کلیدواژه ها تمرکز کنید.

کلیدواژه های اصلی را در متن محصول بیاورید. خرید تایر دوچرخه و قیمت تایر دوچرخه باید در متن وجود داشته باشند. کلیدواژه های مهم را در پاراگراف اول به کار ببرید.

مطالب مهم تر را هم در این پاراگراف به کار ببرید. معمولا سخت ترین جای کار همین پاراگراف است که هم باید برای سئو بهینه گردد و هم برای مخاطبان. لینک سازی داخلی به محصولات مشابه دیگر فراموش نگردد. می توانید به صفحه دسته بندی محصول هم لینک بدهید.

شما باید روی اسنیپت SERP هم کار کنید

اسنیپت SERP (یا ظاهر نمایش صفحه در نتایج جست وجو) توضیحات محصول جایی است که شما محصول را به فروش می رسانید، اما قبل از هر چیز باید بتوانید مشتری پیدا کنید تا بفروشید.

گوگل و موتورهای جست وجو منبع خوبی برای این مشتریان هستند. اسنیپت جست وجو نحوه نمایش صفحه شما در موتورهای جست وجو را تعیین می نماید.

2 المان خیلی مهم دارد؛ عنوان سئو و متادیسکریپشن. البته معمولا اسنیپت های دیگری مثل تاریخ و امتیاز و… هم وجود دارند که از این بحث خارجند.

عنوان سئو

شما معمولا یک جای خالی برای وارد کردن این عنوان دارید. افزونه های سئو مانند Yoast جای ویژه ای برای وارد کردن این عنوان دارند. بهتر است با همان عنوانی که در بالای صفحه نوشته اید، آغاز کنید. مثل تایر دوچرخه Fast Roller TX 1000 مدل پرستا.

حالا از یکی از ابزارهای تحقیق کلیدواژه مانند Moz یا SEMRush و یا Google Keyword Planner بهره ببرید تا بیشترین قابلیت هایی که در خصوص تایر دوچرخه جست وجو شده اند را پیدا کنید.

ابزارهای سئو معمولا طول استاندارد آن را به شما نشان می دهند. اگر افزونه سئو ندارید، می توانید از SERP Review Tool بهره ببرید. اگر طول آن بیش از حد زیاد است، قابلیت هایی را که زیاد مهم نیستند، حذف کنید.

متا دیسکریپشن

متا دیسکریپشن متنی است که زیر عنوان سئو نمایش داده می گردد. باید بدانید که این عنوان هیچ تاثیر مستقیمی در رتبه بندی صفحه ندارد، اما روی نرخ کلیک یا CTR تاثیر می گذارد.

برای متای محصولات این دستورالعمل را دنبال کنید:

اول: قابلیت هایی را که مشتریان احتمالی زیاد جست وجو می نمایند، داخل متن متا قرار دهید. می دانید چرا؟ چون هر چیزی که مردم سرچ می نمایند و شما در متای محصولات دارید، بولد می شوند. این بولد شدن به افراد می گوید که محصول شما دقیقا چیزی است که آنها احتیاج دارند.

دوم: متن را به شکل تبلیغاتی بنویسید؛ یک تبلیغ عالی برای محصول شما. این کار باعث می گردد تا افراد روی آن کلیک نمایند. شبیه همان متنی که در تبلیغات PPC گوگل می بینید، قابلیت های مهم محصولات تان را بنویسید، مزایای مهم محصول را بیاورید و کاربر را با همان چند کلمه درگیر کنید تا کلیک کند.

اگر محصول شما تخفیف دارد، داخل متا بنویسید. همه عاشق تخفیف هستند. اگر ارسال رایگان دارید، می توانید داخل متا بنویسید. این متن معمولا کوتاه است. کمتر از 200 کاراکتر باید بنویسید و سعی کنید بیشترین فایده را از این فضای کم ببرید.

منبع: مجله شنبه
انتشار: 13 آبان 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 417

به "چگونه توضیحات محصول بنویسیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه توضیحات محصول بنویسیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید