یک سوم اروپاییها توان سفر خارجی رفتن ندارند

به گزارش سفر به تایلند، انتظار می رود با توجه به شیوع کرونا، شمار بیشتری از اروپایی ها دچار مسائل اقتصادی برای رفتن به سفرهای خارجی شوند.

یک سوم اروپاییها توان سفر خارجی رفتن ندارند

با ما سفر کنید و با تور ترکیبی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز آمار اروپا، در سال 2019 در بین 27 کشور عضو اتحادیه اروپا به طور متوسط 29 درصد شهفرایندان 16 سال و بیشتر، توانایی اقتصادی کافی را برای رفتن به یک سفر خارجی یک هفته ای نداشته اند. البته در مقایسه با یک دهه قبل این رقم کاهشی محسوس یافته است. این رقم برای سال 2010 معادل 39 درصد اعلام شده بود. انتظار می رود با توجه به شیوع کرونا و بیکاری شمار بالایی از شاغلین اروپایی، این فرایند کاهشی متوقف گردد.

در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بالاترین میزان ناتوانی برای تامین هزینه های اقتصادی خارجی مربوط به اتباع رومانی بوده است به گونه ای که 54 درصد جمعیت 16 سال و بالاتر این کشور استطاعت اقتصادی لازم برای رفتن به یک سفر خارجی یک هفته ای را نداشته اند. یونانی ها با 49 درصد، کروات ها با 48 درصد، قبرسی ها با 45 درصد و ایتالیایی ها با 44 درصد در رده های بعدی قرار دارند.

از سوی دیگر سویدی ها دارای بیترین استطاعت اقتصادی برای رفتن به سفرهای خارجی بوده اند به گونه ای که در سال 2019 تنها 10 درصد جمعیت این کشور توانایی رفتن به سفر خارجی را نداشته اند. دانمارکی ها و لوکزامبورگی ها هر دو با 11 درصد، فنلاندی ها با 12 درصد و آلمانی ها و اتریشی با 13 درصد در رده های بعدی قرار دارند.

در بین دیگر کشورهای اروپایی، 16 درصد هلندی ها توانایی اقتصادی لازم برای رفتن به سفر خارجی را نداشته اند. این رقم برای فرانسوی ها 22 درصد، اسپانیایی ها 34 درصد، سوییسی ها 9 درصد و انگلیسی ها 24 درصد اندازه گیری شده است.

اتحادیه اروپا شامل 27 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی، فنلاند، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1113

به "یک سوم اروپاییها توان سفر خارجی رفتن ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک سوم اروپاییها توان سفر خارجی رفتن ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید