10 علت شایع درد سینه در خانم ها

به گزارش سفر به تایلند، درد سینه نیمی از شکایت های زنان در رابطه با سینه را تشکیل می دهند. اما قبل از اینکه توجه خود را به سمت سرطان سینه جلب کنید، بهتر است این مقاله را بخوانید.

10 علت شایع درد سینه در خانم ها
خبرنگاران|درد سینه نیمی از شکایت های زنان در رابطه با سینه را تشکیل می دهند. اما قبل از اینکه توجه خود را به سمت سرطان سینه جلب کنید، بهتر است این مقاله را بخوانید.

حساسیت به لوسیون بدن

Diana Ramos پزشک و رئیس کمیته ملی پیشگیری از سلامت و مراقبت های بهداشتی می گوید، بیشتر لوسیون های بدن با شعار آبرسانی و هیدراته کردن به بازر ها عرضه می شوند، اما برخی از این محصولات دقیقا بر عکس عمل می نمایند و باعث قرمزی، التهاب و دردناکی پوست می شوند. وی می افزاید، مواد شیمیایی محصولات آرایشی می تواند باعث ایجاد واکنش حساسیتی شدید بر روی پوست سینه گردد، البته در صورتی که آن ها را روی قفسه سینه خود اعمال کنید، در نهایت منجر به تورم و درد شدید و همچنین آلرژی هایی در سینه می گردد.

دیگر عوامل آلرژی زا شامل شست و شوی لباس زیر با پودر های رختشویی، محصولات مراقبت از مو (هنگام استحمام می توانند با پوست در تماس باشند)، محصولات آرایشی و کرم های ضد آفتاب می شوند. او می گوید، در صورتی که اخیرا یکی از محصولات بهداشتی و آرایشی خود را تغییر داده اید و در حال حاضر در سینه خود احساس درد دارید، ممکن است این محصول با پوست قفسه سینه شما تماسی پیدا نموده است. سعی کنید اثرات تاثیر گذاشته را از بین ببرید تا ببینید درد از بین می رود یا نه.

درمان سرطان پستان احتیاج به شیمی درمانی ندارد؟بارداری

دکتر Ramos می گوید، اغلب اولین نشانه های بارداری سینه های متورم، دردناک و حساس است. مبارک است! در مراحل اولیه بارداری، سینه های شما سریع تر از نوزاد رشد می نماید. همانطور که سطوح استروژن افزایش می یابد، به طور بالقوه حجم مجرا های شیر افزایش می یابند و به نوبه خود می توانند درد و حساسیت سینه را بیفزایند.

درد ناشی از لباس زیر (سینه بند)

بر اساس یک نظر سنجی صورت گرفته بر روی بیش از 1000 زن توسط Womens Wear Daily ،ی64 درصد زنان سایز لباس زیر خود را به درستی انتخاب نمی نمایند و این می تواند مسائل و شرایط بد تر کند. دکتر Ramos می گوید، سینه بند هایی که سایز و پارچه مناسبی ندارند می توانند باعث سوزش، فشار و بروز زخم هایی که حاصل از کش ها هستند، شوند و این ها موارد رایجی می باند که موجب درد سینه می شوند. به جای اینکه 12 ساعت یا بیشتر اوقات روزانه خود را مشغول یک کابوس غم انگیز کنید، مطمئنا ارزشش را خواهد داشت تنها با پرداخت کمی پول بیشتر، چیزی که راحت و متناسب است را انتخاب نمایید و بپوشید.

ورزش بیش از حد

درست است که ورزش داروی تمامی درد ها است، مگر اینکه خود باعث آسیب گردد. فشار بیش از حد در قفسه سینه از طریق انجام حرکت ورزشی سنگین برای مدت طولانی می تواند دردی جدی در قفسه سینه ایجاد کند - در برخی شرایط باعث بروز حساسیت هایی در سینه گردد. دکتر Ramos می گوید، عضلات مستقیما زیر بافت سینه قرار دارند به همین دلیل این درد می تواند با درد سینه کمی متفاوت باشد. اصلی ترین نشانه آن فقط درد عضلانی است که درد ممکن است بعد از چند روز استراحت از بین برود.

درد سینه ناشی از عفونت

مجرا های شیری مسدود شده، مو های در حال رشد روی سینه، غدد تعریق مسدود شده و بیماری های باکتریایی همگی می توانند موجب عفونت های موضعی در سینه شوند. عفونت هایی که با قرمزی، تورم و درد تعیین می شوند و ممکن است باعث ایجاد ترشحات چرکی سبز، قهوه ای، قرمز رنگ و یا حتی خونی از نوک سینه شوند. همچنین ممکن است دچار تب و ناراحتی های دیگر شوید. اگر فکر می کنید که دچار عفونت شده اید، فورا پزشکی را دیدار کنید تا علت و درمان دقیق را برای شما در نظر گیرد.

دارو های پیشگیری از بارداری

دکتر Ramos می گوید، هر نوع دارویی که موجب ایجاد تغییراتی در هورمون های شما گردد، ممکن است سبب ایجاد درد شدید در سینه گردد. شایع ترین عوامل به وجود آورنده چنین شرایطی قرص های ضد بارداری هستند، زیرا سطوح استروژن را افزایش می دهند، اما درمان های دارویی جایگزین هورمونی و تیروئیدی نیز می توانند سبب ایجاد حساسیت، تورم و درد سینه شوند. اغلب این عوارض جانبی در طی زمان کاهش می یابند، اما اگر این اتفاق نیافتاد با پزشک خود درباره داروی جایگزین صحبت کنید.

بله، شما یک زن هستید!

بلوغ، قاعدگی، دوران پیری و یائسگی ، اساسا تمام مراحل زندگی یک زن به غیر از دوران کودکی تحت تاثیر سطح هورمون ها است. بنابراین جای تعجبی نیست که یک نشانه عمده این مسئله درد سینه است. دکتر Ramos می گوید، شایع ترین نوع درد سینه، در دوران قاعدگی اتفاق می افتد و کاملا طبیعی است. او می افزاید بهترین شیوه برای شناخت اینکه آیا این درد ناشی از طبیعت جسمانی فرد است یا نه، پیگیری فرایند سیکل های قاعدگی و ثبت علائم است که می تواند راهنمای خوبی برای شناسایی الگو ها باشد. همچنین توجه داشته باشید که دارو هایی که برای درمان ناخوشی های سندروم پیش از قاعدگی و یائسگی مصرف می شوند مانند کرم ها یا قرص های استروژن و پروژسترون نیز می توانند موجب درد سینه شوند.

درد سینه در مادران شیرده

شیر مادر بهترین تغذیه برای نوزادان و بچه ها زیر 2 سال است بر همین اساس کارکرد اصلی اندام سینه در زنان تغذیه نسل بشر یعنی نوزادان است و این اندام به خوبی این کار را انجام می دهد. در دوران بارداری، سینه ها و حجم مجرا های شیر افزایش می یابند و این مسئله به منظور آماده شدن برای تنها منبع تغذیه ای انسان، کامل می گردد. همه این فرآیند های رشد سینه با درد فراوانی همراه است و حتی پس از تولد نوزاد. یک مشاور تغذیه می تواند توصیه های مفیدی برای شیر دهی مادران ارائه دهد.

ممکن است سینه آسیب دیده باشد

در واقع اینکه زنی در ناحیه سینه دچار آسیب گردد، بسیار نادر است. دکتر Ramos می گوید، هر نوع آسیب دیدگی می تواند باعث سوزش سینه گردد. اینکه آیا آسیب دیدگی حاصل ضربه خوردن توپی باشد یا فشار کمربند ایمنی در تصادف و یا عمل جراحی بر روی سینه، همگی می توانند باعث بروز درد سینه شوند. خوشبختانه آسیب وارده به سینه می تواند فورا از بین برود، اما اگر چنین نشد باید به پزشک مراجعه کنید تا مسائل اساسی تری مانند چسبندگی بافت ها و یا علائم شکستگی در قفسه سینه مورد آنالیز قرار گیرد.

سرطان سینه

سرطان سینه همواره یکی از ترس های زنان بوده است، اما این موضوع به دلایلی در انتهای لیست قرار می گیرد، این یک دلیل نادر از سلامت پستان است. در حالی که سرطان سینه ممکن است نشانه هایی از علائم بیرونی مانند توده ها و یا تغییرات در نوک سینه را نشان دهد و اغلب نشانه آشکاری با خود ندارد. دکتر Ramos می گوید، بیشتریت قریب به اتفاق زنان مبتلا به درد، سرطان سینه ندارند، اما این به معنای عدم نگرانی نباید باشد. برای رهایی از این نگرانی بهتر است با پزشک خود در خصوص همگی عوامل خطر آفرین و تهدید آمیز صحبت کنید و حتی به طور منظم برای آنالیز دقیق تر معاینه شوید. همچنین یکی از مهم ترین کار هایی که می توانید برای سلامت سینه خود در نظر بگیرید، دنبال کردن سیکل های منظم عادت ماهانه، علائم و توجه به تغییرات رخ داده در بدن است. اگر هر چیز متفاوتی را مشاهده کردید با پزشک خود در میان بگذارید.

منبع: rd

وب سایت خبرنگاران

منبع: فرادید
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1305

به "10 علت شایع درد سینه در خانم ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 علت شایع درد سینه در خانم ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید