10 نکته مهم که قبل از تجربه میراث هاگوارتز باید بدانید

به گزارش سفر به تایلند، بازی میراث هاگوارتز (Hogwarts Legacy) بالاخره پس از مدت ها انتظار عرضه شد و پیروز شد تا انتظارات هواداران و منتقدان را تا حد زیادی برآورده نموده و با واکنش مثبت آن ها روبرو گردد. به عنوان یک اثر اکشن و نقش آفرینی دنیا باز، المان ها و مکانیک های زیادی در بازی وجود دارد که می تواند برای بازیکنان تازه وارد مقداری گیج کننده باشد. بنابراین برای آسان تر کردن ورود به بازی و یاری به شما در راستای درک سریع تر اصول اولیه آن، طی این مقاله به 10 نکته مهم پرداخته ایم که هنگام آغاز میراث هاگوارتز باید به آن ها توجه داشته باشید.

10 نکته مهم که قبل از تجربه میراث هاگوارتز باید بدانید

طلسم رولیو (Revelio)

طلسم رولیو اساسا به شما نوعی دید کارآگاهی می دهد و هر زمان که از آن بهره ببرید، المان های مهم در محیط به صورت برجسته نمایش داده می شوند. این طلسم نه تنها برای این مفید است که مطمئن شوید هیچ صندوقچه گنجی را از دست نمی دهید، بلکه می تواند در حل پازل ها نیز موثر باشد. علاوه بر این، این افسون بعلاوه نحوه یافتن صفحات پنهان راهنما (Field Guide pages) را به شما نمایش می دهد. با توجه به مفید بودن این طلسم، به طور کلی ایده خوبی است که هر بار که وارد اتاق یا مکان نوی می شوید، حداقل یک بار آن را اجرا کنید.

گروه های هاگوارتز

تقریبا پس از گذشت یک ساعت از بازی، خود را در هاگوارتز در حالی که یک کلاه سخنگو روی سرتان واقع شده است، پیدا می کنید. این کلاه از شما چند سوال می پرسد و بر اساس پاسخ های شما گروهی را به شما پیشنهاد می نماید. هرچند اگر بخواهید، می توانید گروه دیگری را انتخاب کنید. با این حال سوال مهم این است که این انتخاب چگونه بر بازی تأثیر می گذارد؟ اگر بخواهیم صادقانه پاسخ دهیم، تاثیر خاصی نخواهد داشت. در واقع بر اساس گروهی که انتخاب می کنید، فرصت های بیشتری برای معاشرت با شخصیت های خاص، دسترسی به یک اتاق متفاوت و مشاهده بعضی تغییرات جزئی در مواردی مانند دیالوگ ها و آیتم های تزئینی خواهید داشت. بنابراین اینکه چه گروهی را انتخاب می کنید، تاثیر خاصی بر ماموریت ها نخواهد داشت، مزایای انحصاری خاصی به شما نمی دهد و تصمیمی کاملا شخصی است.

چوب دستی

وقتی میراث هاگوارتز آغاز می گردد، شما به چوب دستی قرض گرفته شده دسترسی دارید اما در نهایت باید چوب دستی شخصی خود را تهیه کنید. این اتفاق در ساعات اولیه بازی اتفاق می افتد و زمانی که این لحظه فرا می رسد، بازی به شما امکان می دهد تا چوب دستی خود را به روش های مختلف از نوع چوب آن گرفته تا طول را شخصی سازی کنید. هرچند مانند گروهی که انتخاب می کنید، نوع چوب دستی شما نیز هیچ عواقب مکانیکی خاصی ندارد و انتخاب شما صرفا جنبه تزئینی خواهد داشت. بنابراین هر چیزی را که دوست دارید، انتخاب کنید.

کمبوها

با حرکت بازی به سمت مبارزات، در حالی که همه چیز در ابتدا نسبتا ساده و آسان آغاز می گردد، طولی نمی کشد که دوئل ها و درگیری ها روی لایه هایی از گزینه ها به شکل طلسم های مختلفی که می توانید بهره ببرید، سوار می شوند. به غیر از حملات اصلی و جادوهای دفاعی، میراث هاگوارتز به شما امکان می دهد که چهار جادو را در یک زمان به همراه خود داشته باشد. با این حال همانطور که احتمالا تصور می کنید، در بحبوحه نبردها می توان از آن ها برای کمبوهای مرگبار استفاده کرد. به عنوان مثال، می توانید دشمنی را وادار کنید تا برای یک زمان کوتاه بی حرکت گردد. سپس او را به سمت خود کشیده و در حالی که شناور است با رگباری از طلسم ها نابود کنید. بنابراین حتما جادوهای مختلف را در ترکیب با یکدیگر امتحان کنید.

پازل ها

بسیاری از طلسم هایی که در طول بازی یاد می گیرید، به انواع خاصی از پازل ها و بعضی از فعل و انفعالات بازی مرتبط می شوند. تعداد زیادی پازل در سراسر دنیا باز این اثر پراکنده هستند که اغلب وقتی به آن ها نزدیک می شوند، برجسته می شوند. همانطور که انتظار دارید، بازی به شما نمی گوید که از کدام طلسم روی این پازل ها بهره ببرید، بنابراین هر زمان که با نوع نوی از آن ها برخورد کردید، بهتر است که همه جادوهای موجود خود را امتحان کنید. البته بعضی از آن ها واضح هستند. به عنوان مثال، شما از Reparo برای اشیاء شکسته در بعضی معماها استفاده می کنید.

صندوقچه های چشم دار

باز کردن صندوقچه های چشم دار، یکی از چندین فعالیت های فرعی موجود در میراث هاگوارتز است. شما به صورت مکرر این صندوقچه های بزرگ را که چشم های بزرگی روی آن ها وجود دارد، در سراسر دنیا بازی پیدا می کنید. با این حال باز کردن آن ها چندان سخت نیست. پس از گذشت چند ساعت از بازی، شما افسون Disillusionment را یاد خواهید گرفت که به شما امکان می دهد تا نامرئی شوید. کافی است که از آن بهره ببرید و چشم های روی این صندوقچه ها دیگر نمی توانند شما را ببینند و به شما اجازه می دهند که نزدیک شده و آن ها را باز کنید.

تجهیزات

استفاده از تجهیزات بهتر برای بهبود مقدار سلامتی، تاثیر حمله و دفاع شما یکی از مکانیک های اصلی پیشرفت در میراث هاگوارتز است و اگرچه سرعت پیدا کردن تجهیزات نو شبیه به آن چیزی نیست که از بازی های لوتر شوتر انتظار دارید، اما اوضاع چندان بد هم نیست. شما اغلب وسایل نوی را پیدا خواهید کرد و در حالی که بعضی از آن ها تنها جنبه تزئینی دارند، تعدادی از آن ها روی توانایی های شما تاثیر می گذارند. به این ترتیب، ایده خوبی است که به صورت مرتب تجهیزات خود را آنالیز کنید و مطمئن شوید که برترین گزینه های ممکن را انتخاب نموده اید.

سیستم Transmog

میراث هاگوارتز دارای یک سیستم Transmog ساده و بسیار کارآمد است. با یاری این سیستم حتی اگر آیتم نوی که قابلیت های شما را تقویت می نماید، چندان ظاهر زیبایی ندارد، لازم نیست نگران آن باشید. کافی است تا در منو با فشردن مربع یا X ظاهر آن را با گزینه های متنوعی که در اختیار شما قرار داده می گردد، تغییر دهید. لازم به ذکر است که که جمع آوری نموده اید، به طور اتوماتیک به فهرست گزینه ها اضافه می گردد، حتی اگر دیگر آن را همراه خود نداشته باشید.

فروش آیتم ها

با توجه به این واقعیت که احتمالا برای مدتی طولانی از یک آیتم خاص استفاده نخواهید کرد، باید از شر تجیهزات قدیمی تری که دیگر از آن ها استفاده نمی کنید، خلاص شوید. این موضوع از آنجایی مهم می گردد که بازی برای حمل آیتم ها محدودیت دارد که البته می توانید اینونتوری خود را به مرور ارتقا دهید. در هر صورت نابودی تجهیزات یکی از راه های رهایی از محدودیت ذکر شده است، اما در حالت ایده آل باید این کار را فقط زمانی انجام دهید که در یک مرحله داستانی هستنید یا نمی توانید به یک فروشنده دسترسی پیدا کنید. در غیر این صورت می توانید وسایل قدیمی خود را بفروشید. از آنجایی که خریدهایی که باید انجام دهید، اغلب بسیار گران هستند و بازی در رابطه با مقدار پولی که به بازیکنان می دهد، چندان دست و دلباز نیست، فروختن آیتم ها به نوعی لازم است.

چالش ها و جوایز

بازی از چالش های متنوعی بهره می برد که هر کدام شما را موظف می نمایند تا فعالیت های مختلفی را در تعداد معینی در مراحل مختلف انجام دهید که این چالش ها شامل جمع آوری صفحات راهنما گرفته تا تکمیل ماموریت های داستانی و موارد دیگر می شوند. تکمیل هر چالش به جوایز مختلفی می انجامد که البته بسیاری از آن ها اغلب جنبه تزئینی دارند، اما بازی این کار را به صورت اتوماتیک انجام نمی دهد. شما باید به آنالیز چالش های خود در منو توجه داشته باشید و هر گونه پاداشی را که ممکن است باز نموده باشید، به صورت دستی دریافت کنید.

میراث هاگوارتز هم اکنون برای پلی استیشن 5، ایکس باکس سری و رایانه های شخصی در دسترس است. این بازی در تاریخ 4 آپریل 2023 (15 فروردین 1402) برای پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و در تاریخ 25 جولای (3 مرداد 1402) برای نینتندو سوییچ منتشر خواهد شد.

منبع: Gamingbolt

کنسول بازی سونی مدل Playstation 5 ظرفیت 825 گیگابایت

مشاهده کالا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایت

14,110,000 تومان

مشاهده و خرید

لگو مدل Hogwarts Express کد 75955

7 %

8,900,000

8,270,000 تومان

مشاهده و خرید

بازی فیفا 23 مخصوص PS5

2,200,630

تومان

بازی FIFA 23 مخصوص PS4

1,957,820

تومان

خرید بازی کنسول

مشاهده همهمنبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 27 بهمن 1401 بروزرسانی: 27 بهمن 1401 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 2184

به "10 نکته مهم که قبل از تجربه میراث هاگوارتز باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 نکته مهم که قبل از تجربه میراث هاگوارتز باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید