احتمال ابتلای روزانه 100 هزار نفر به اومیکرون در ایران

به گزارش سفر به تایلند، رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: تعداد بیماران اومیکرون خیلی بیشتر از آمار اعلام شده است و احتمال دارد در هفته های آینده روزانه تا 100 هزار مبتلا داشته باشیم.

احتمال ابتلای روزانه 100 هزار نفر به اومیکرون در ایران

به گزارش مهر، ابراهیم قادری افزود: آمار مبتلایان به اومیکرون رو به افزایش است و در مرحله اپیدمی تصاعدی قرار گرفته ایم و اکنون در یک پنجم ابتدایی این مرحله هستیم؛ یعنی تعداد بیماران در چند هفته آینده به تدریج افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: آمار موجود دقیق و بر اساس تعداد تست هایی است که انجام می شود؛ یعنی افرادی که آزمایش کرونا نمی دهند یا این که به پزشک مراجعه نمی کنند در این آمار قرار ندارند و این آمار مربوط به افرادی است که تست کرونا داده اند.

رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: از اکنون به بعد، هر کسی که مبتلا به کووید 19 تشخیص داده شود، به احتمال زیاد مبتلا به اومیکرون است و چون تعداد تست های اومیکرون محدود است و با توجه به محدود بودن تستی که کووید 19 و انواع جهش ها را تشخیص می دهد، تست هر فردی که مثبت باشد به احتمال زیاد اومیکرون در نظر گرفته می شود.

قادری افزود: تعداد بیماران واقعی اومیکرون بسیار بیشتر از آن چیزی است که در حال حاضر تشخیص داده می شود؛ کسی که با علائم مراجعه می کند و از طرف پزشک مجاب به انجام آزمایش می شود، از این تعدادی که مبتلا به کووید 19 هستند بر اساس دستورالعمل بر اساس مشخصات خاص تست اومیکرون گرفته می شود.

وی ادامه داد: تعداد افرادی که برای تست اومیکرون انتخاب می کنیم، بر اساس یک سری شاخص است. به طور حتم تعداد بیماران خیلی بیشتر از این است، از این هفته، چون اومیکرون سویه غالب در کشور است، هر کسی که تست معمولی کووید 19 بدهد و مثبت شود احتمال اینکه مبتلا به اومیکرون باشد، بسیار زیاد است.

رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت درباره علت تقریبی اعلام کردن آمار مبتلایان به اومیکرون گفت: آن چیزی که تشخیص می دهیم، اعلام می کنیم که تقریبی نیست و آمار دقیق است، اما مسئله این است که همه را نمی توانیم تشخیص دهیم، زیرا همه بیماران به پزشک مراجعه نمی کنند و در حدود 20 تا 70 یا 80 درصد از بیماران علائم خفیف دارند و بخشی از آن ها نیز به پزشک مراجعه نمی کنند.

قادری افزود: از همه افرادی نیز که به پزشک مراجعه می کنند تست گرفته نمی شود و از آن افرادی که تست گرفته می شود از همه تست اومیکرون گرفته نمی شود، پس اگر همه این ها را کنار هم بگذاریم، قطعاً تعداد بیماران خیلی بیشتر از آن چیزی است که ما تشخیص می دهیم، اما نکته این جا است که هر آنچه را که تشخیص می دهیم، گزارش می کنیم.

وی ادامه داد: آنهایی که گزارش داده نمی شود در عمل مواردی است که تشخیص داده نشده اند که تعداد آنها نیز کم نیست و شاید بیش از 5 برابر تعدادی باشد که در حال حاضر تشخیص داده می شود.

منبع: فرارو
انتشار: 10 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1401 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 2002

به "احتمال ابتلای روزانه 100 هزار نفر به اومیکرون در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال ابتلای روزانه 100 هزار نفر به اومیکرون در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید