اعتراض انور ابراهیم به تحقیقات بدخواهانه پلیس مالزی

به گزارش سفر به تایلند، رهبر اپوزیسیون مالزی گفت، تحقیقات پلیس در رابطه با فهرست قانونگذاران حامی او برای پست نخست وزیری اقدامی بدخواهانه است تا برای افشای اسامی آن کنندگان فشار وارد کنند.

اعتراض انور ابراهیم به تحقیقات بدخواهانه پلیس مالزی

به نقل از خبرگزاری رویترز، پلیس مالزی انور ابراهیم، رهبر اپوزیسیون مالزی را احضار کرد تا درباره فهرست 121 قانونگذاری که ادعا می شود از نخست وزیری او حمایت می کنند، شفاف سازی کند. انور ابراهیم برای دریافت نخست وزیری از دست محی الدین یاسین تلاش دارد. اسامی این کنندگان هم در رسانه های اجتماعی منتشر شده است.

انور حدود پس از دو ساعت بازپرسی گفت تنها پادشاه مالزی حق دارد تا درباره جزئیات کامل این قانونگذاران که از کسب اکثریت او در مجلس حمایت می کنند، مطلع باشد.

او به خبرنگاران حاضر مقابل اداره پلیس گفت: به اینجا نیامدم که تا درباره اسامی آن مقام های سیاسی همکاری کنم چون ارتباطی به آنها ندارد. این مساله ای بین من و پادشاه است. این کاملا تلاشی بدخواهانه است. این آشکارا یک آزار و اذیت سیاسی است و کاملا واضح است که یک دستور کار سیاسی به پلیس داده اند.

انور ابراهیم همچنین به خبرنگاران گفت که بابت شش پرونده تحت تحقیقات قرار گرفته است، از جمله ادعای روابط جنسی.

با این حال پلیس مالزی امروز (شنبه) با صدور بیانیه ای هرگونه فشار سیاسی در زمینه تحقیقات خودش را رد کرد. در این بیانیه آمده است: این تحقیقات به شکل حرفه ای و بدون هرگونه فشار سیاسی یا دستورالعمل از جانب احزاب سیاسی انجام می شود.

انور ابراهیم سه شنبه گذشته به دیدار پادشاه مالزی رفت تا به گفته خودش، لیست حامیانش را نشان داده و اثبات کند که از حمایت کافی برای تشکیل دولت جدید برخوردار است. اما کاخ سلطنتی بعدا گفت، انور تنها تعداد قانونگذاران را اطلاع داده است و از او خواست تا به فرایند قانون اساسی احترام بگذارد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1227

به "اعتراض انور ابراهیم به تحقیقات بدخواهانه پلیس مالزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض انور ابراهیم به تحقیقات بدخواهانه پلیس مالزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید