افزایش سقف سنی ساختمان برای وام مسکن یکم

به گزارش سفر به تایلند، به پیشنهاد بانک مذکور و بر اساس موافقت کمیسیون اعتباری بانک مرکزی سقف سنی واحدهای مسکونی مشمول تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم از 15 سال به 20 سال افزایش پیدا کرد.

افزایش سقف سنی ساختمان برای وام مسکن یکم

جهت دریافت خدمات آلاچیق سیمانی قیمت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

با توجه به این تصمیم و بر اساس ملاحظه های مربوط به ضرورت حفظ تعادل منابع و مصارف صندوق و همچنین استطاعت خانه اولی ها برای پرداخت اقساط تسهیلات مقرر شد با هدف افزایش قدرت پوششی تسهیلات خرید مسکن یکم سقف عمر بنای آپارتمان ها و خانه های مشمول استفاده از این تسهیلات به 20 سال افزایش پیدا کند.

این طرح بانک تخصصی بخش مسکن در عمل طیف انتخاب واحدهای مسکونی برای خرید توسط خانه اولی های سپرده گذار در صندوق پس انداز مسکن یکم را افزایش می دهد، بنابراین چالش کمبود فایل واحدهای مسکونی فروشی در بنگاه های املاک از این طریق برای زوج های جوان تا حدود زیادی برطرف می گردد. از طرف دیگر به دلیل اختلاف قیمت قابل توجه بین واحدهای مسکونی با عمر بنای بالای 15 سال و آپارتمان های با سن ساختمانی کمتر، اثر تسهیلات مسکن یکم بر پوشش هزینه خرید خانه اولی ها افزایش پیدا می نماید.

بانک مذکور معتقد است در شرایط کنونی مالی تامین اعتبار مورد احتیاج برای حل مشکل مسکن خانه اولی ها به عنوان یک ضرورت ملی باید در اولویت باشد و بانک تخصصی بخش مسکن از همین رو گشایش تازه ای برای پرداخت تسهیلات مسکن یکم به زوج های جوان ترتیب داده است.

بر اساس این گزارش، سپرده گذاران در صندوق پس انداز مسکن یکم به صورت انفرادی در صورت رعایت دو شرط مربوط به میزان سپرده گذاری لازم و طول زمانی پس انداز در صندوق چنانچه واجد شرایط باشند در تهران می توانند تا سقف 80 میلیون تومان و در شهرهای عظیم و مراکز استان ها تا سقف 60 میلیون تومان و در شهرهای کوچک نیز تا سقف 40 میلیون تومان تسهیلات با نرخ سود تک رقمی دریافت نمایند. در صورت سپرده گذاری زوجین به صورت توام سقف این تسهیلات به دو برابر افزایش پیدا می نماید. نرخ سود تسهیلات مسکن یکم در بافت های فرسوده 6 درصد و در سایر مناطق شهری 8 درصد است.

منبع: مهر

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1033

به "افزایش سقف سنی ساختمان برای وام مسکن یکم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش سقف سنی ساختمان برای وام مسکن یکم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید