بارش ها از فردا در کشور تقویت می شود

به گزارش سفر به تایلند، تهران- خبرنگاران- کارشناس سازمان هواشناسی گفت: فردا پنج شنبه (19 اردیبهشت) با تقویت جریانات تراز میانی بارش ها در بیشتر نقاط کشور تقویت می شود.

بارش ها از فردا در کشور تقویت می شود

کبری رفیعی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار علمی سفر به تایلند اضافه کرد: با تقویت این جریانات جوی ابتدا در غرب و جنوب غرب و به تدریج در شمال غرب کشور بارش ها اتفاق می افتد و روز جمعه در نیمه غربی کشور درگیر بارش می شود که دامنه ها و ارتفاعات البرز برخی از مناطق مرکز، شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور نیز این شرایط را دارند.

وی گفت: امروز به جز هرمزگان، بوشهر و مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان بیشتر مناطق کشور از جمله برخی از مناطق استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، ارتفاعات و دامنه های البرز، سواحل خزر، دامنه های زاگرس جنوبی، جنوب غرب، شمال شرق، شرق، جنوب شرق به مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان بارش پراکنده خواهند داشت که گاهی با رعدوبرق و وزش باد همراه خواهند بود.

رفیعی ادامه داد: همین شرایط را فردا پنج شنبه در مناطق شمال شرق، شرق، جنوب شرق، ارتفاعات البرز در استان های سمنان و گلستان خواهیم داشت.

وی گفت: اواخر روز جمعه و طی روز شنبه با توجه به اینکه نفوذ جریانات خنک را روی سواحل خزر داریم، استان های ساحلی خزر کاهش نسبی دما را دارند البته بارش ها نیز در این مناطق ادامه خواهد داشت.

رفیعی اضافه کرد: امروز بعدازظهر و اوایل شب برای جنوب سمنان، جنوب تهران، نیمه شمالی اصفهان، استان های البرز، مرکزی و قم گاهی وزش باد به نسبت شدید پیش بینی شده است.

** وزش باد شدید در تهران

کارشناس سازمان هواشناسی اضافه کرد: تهران امروز بعدازظهر افزایش ابر همراه با بارش پراکنده دارد که گاهی با وزش باد شدید همراه است، کمینه دمای امروز تهران 18 درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای پایتخت امروز به 29 درجه بالای صفر می رسد.

رفیعی گفت: شهرکرد با دمای 4 درجه بالای صفر، همدان 5 درجه بالای صفر، زنجان، سنندج و اردبیل 8 درجه بالای صفر و اهواز 39 درجه بالای صفر، بندرعباس 36 درجه، زاهدان 34 درجه و قم و یزد 33 درجه بالای صفر به ترتیب خنک ترین و گرم ترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.

علمی 9014** 1055

منبع: ایرنا
انتشار: 28 تیر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 191

به "بارش ها از فردا در کشور تقویت می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش ها از فردا در کشور تقویت می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید