برهم صالح: مدت زیادی را برای تشکیل دولت هدر دادیم

به گزارش سفر به تایلند، رئیس جمهوری عراق امروز، پنج شنبه گفت: مدت طولانی را برای تشکیل دولت تضییع نموده و هدر دادیم که واقعیت آن را به ما تحمیل کرد.

برهم صالح: مدت زیادی را برای تشکیل دولت هدر دادیم

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز عراق، برهم صالح، رئیس جمهوری عراق در مراسم مکلف کردن مصطفی الکاظمی (رئیس سازمان اطلاعات عراق) برای نخست وزیری این کشور در حضور بیشتر رهبران سیاسی کشورش تاکید نمود: ما الکاظمی را برای تشکیل دولت مکلف کردیم و این مسؤولیت بزرگی است که او مامور آن شده است.

صالح گفت، این روز شاهد است که ما مرحله سیاسی سختی را پشت سر گذاشتیم و همه خواستار تشکیل دولتی متعهد به برنامه اصلاحات هستند.

وی درباره کناره گیری عدنان الزرفی نیز توضیح داد: از او به خاطر در نظر دریافت منافع ملی تشکر می کنم. الکاظمی شخصیتی شفاف و میانه رو است که بر تحقق حقوق عراقی ها تاکید دارد.

رئیس جمهوری عراق اضافه نمود: مدتی طولانی را برای تشکیل دولت جدید صرف کردیم و هدر دادیم و عراقی ها بسیار منتظر مانده اند عملیات مکلف کردن هر فرد شاهد مناقشات شدید بین سیاسیون بوده است و امروز همه با انتخاب مصطفی الکاظمی موافق هستند.

صالح گفت: از مرحله ای که سخت بود عبور کردیم و نظام سیاسی دچار تردید شد، من از همه گروه های سیاسی که برای وحدت موضع به منظور شکوفایی کشور کوشش کردند، سپاسگزارم.

ائتلاف النصر به ریاست حیدر العبادی نیز از دستیابی به تفاهماتی برای تشکیل دولت جدید بدور از هرگونه توصیه خارجی ابراز خرسندی کرد و گفت، موضع ملی عدنان الزرفی، ایثار او و در نظر دریافت منافع ملی کشور را ارج می نهد.

هادی العامری، رئیس ائتلاف الفتح نیز تاکید نمود: چارچوب های قانون اساسی به جای خود بازگشتند و فراکسیون بزرگتر صندلی خود را به دست آورد و ما از الکاظمی حمایت خواهیم کرد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 12 خرداد 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 889

به "برهم صالح: مدت زیادی را برای تشکیل دولت هدر دادیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برهم صالح: مدت زیادی را برای تشکیل دولت هدر دادیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید