جزییات نامه ظریف به موگرینی از زبان موسوی

به گزارش سفر به تایلند، سخنگوی وزارت خارجه گفت که ظریف در نامه ای به موگرینی ضمن اعلام توقف تمامی تعهدات ایران در برجام در حوزه تحقیق و توسعه، مطرح نمود که تهران جزییات فنی آن را متعاقبا به اطلاع آژانس می رساند.

جزییات نامه ظریف به موگرینی از زبان موسوی

به گزارش گروه سیاست خارجی سفر به تایلند، سید عباس موسوی گفت: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان روز پنجشنبه 14 شهریور با ارسال نامه ای خطاب به خانم موگرینی نماینده عالی سیاست خارجی و دفاعی اتحادیه اروپا بیان نمود به دلیل تبعات ناشی از خروج آمریکا از برجام و تحمیل مجدد تحریم های آن کشور، و ناتوانی سه کشور اروپایی به اجرای تعهدات خود در برجام و در بیانیه های کمیسیون مشترک، جمهوری اسلامی ایران از امروز تمامی تعهدات خود در برجام در حوزه تحقیق و توسعه هسته ای را متوقف می کند.

موسوی اضافه کرد: در این نامه تاکید شده است که این اقدام دقیقا در راستای حقوق ایران در برجام و به ویژه بر مبنای پاراگراف 36 آن بوده و در پاسخ به نقض گسترده و مستمر برجام طی 16 ماه گذشته صورت می گیرد. جزئیات فنی و عملیاتی توقف تعهدات ایران در حوزه تحقیق و توسعه هسته ای متعاقبا به اطلاع آژانس بین المللی انرژی اتمی خواهد رسید.

به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه، در سرانجام نامه وزیر امور خارجه کشورمان تاکید شده است که جمهوری اسلامی ایران به منظور نشان دادن حسن نیت خود، آمادگی دارد به مصاحبه با طرف های باقی مانده در برجام در تمامی سطوح ادامه داده و در صورت عمل طرف های مقابل به کلیه تعهدات خود در برجام، مجددا به اجرای کامل برجام برگشت کند.

به گزارش فارس، فرصت 60 روزه دوم ایران به طرفهای باقیمانده در برجام برای اجرای تعهدات برجامی در قبال ایران براساس بیانیه 18 اردیبهشت سا لحری شورای عالی امنیت ملی روز پنجشنبه 14 شهریور ماه سرانجام یافت و حسن روحانی چهارشنبه شب 13 شهریور ماه بیان نمود که ایران از روز جمعه 15 شهریور گام سوم را آغاز و به سازمان انرژی اتمی دستور داد که تمامی تعهدات برجامی در حوزه تحقیق و توسعه را متوقف کند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 307

به "جزییات نامه ظریف به موگرینی از زبان موسوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات نامه ظریف به موگرینی از زبان موسوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید