دادکان: وزیر ورزش و معاونش در انتخابات فدراسیون لابی می نمایند، هیچ موقع گزینه وزارت ورزش نبودم

به گزارش سفر به تایلند، محمد دادکان رئیس سابق فدراسیون فوتبال با انتقاد از عملکرد وزارت ورزش و جوانان گفت: اعمال نظر به عنوان وزیر ورزش اصلاً قابل قبول نیست.

دادکان: وزیر ورزش و معاونش در انتخابات فدراسیون لابی می نمایند، هیچ موقع گزینه وزارت ورزش نبودم

محمد دادکان رئیس اسبق فدراسیون فوتبال در برنامه صبحگاهی در انتهای الوند درباره اساسنامه جدید و اوضاع فعلی فوتبال در ایران گفت: اساسنامه رکن اصلی فوتبال هر کشوری است. فیفا نیز بر اساس مقررات خودش که در این اساسنامه ها گنجانده شده است، از فدراسیون های تحت پوشش خود مراقبت می نماید. حالا اینکه چرا پنج الی شش سال طول می کشد تا اساسنامه ما با مقررات فیفا مطابقت پیدا کند، عجیب است. اگر از اول اساسنامه را با آنچه فیفا گفته تطبیق داده بودیم الان این همه مشکل نداشتیم.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه یکی از گلایه های همیشگی در فوتبال این بوده که چرا رئیس فدراسیون یک فوتبالی نیست، و اینکه آیا با تغییرات اساسنامه ممکن است این اتفاق رخ بدهد، گفت: امیدوارم. آدم های پیروز کسانی هستند که از پیروزیت دیگران لذت ببرند و متأسفانه انگار چنین چیزی در کشور ما وجود ندارد. باید از پیروزیت آنها لذت برد و پس از رفتن شان از آنها تقدیر کرد نه اینکه همواره برای شان مسائل ایجاد کرد. در این چند سال برای ورزش کشور مسائل زیادی پیش آمده است. نمی خواهم توهین، جسارت و یا بی احترامی کنم، اما شما ببینید که چقدر از جوانان و قهرمانان این کشور از اینجا رفته و تابعیت کشور دیگری را گرفته اند. چقدر مسائل دوپینگ و فسادهای دیگر در ورزش پیش آمده است که کسی رسیدگی نمی نماید و همه چیز شده است فقط مدال و جایزه دریافت.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباره اینکه برای ریاست فدراسیون چه ویژگی هایی ضروری است، اعلام نمود: همان شاخصه های که دنیا به آن اهمیت می دهد. دنیا مشخصات یک مدیر را اینطور تعریف نموده است؛ تخصص، تجربه، دانش و مقبولیت اجتماعی.

دادکان درباره حذف وزیر ورزش و معاونش از میان رأی دهندگان در مجمع فدراسیون و اینکه آیا امکان دارد که وزیر ورزش هم کاندیدایی داشته باشد و بخواهند لابی کند، گفت: قطعاً این کار را می نمایند. می دانید چند سال طول کشید که این اساسنامه که یک بندش نیز همین مسئله بود، تنظیم گردد؟ البته به عنوان وزیر ورزش قابل قبول است که نظری داشته باشند، اما اعمال نظر اصلاً قابل قبول نیست.

وی راجع به قانونی اعمال شده در ارتباط با منع جذب بازیکن و مربی خارجی گفت: تمام این مسائل به خاطر مدیرهایی است که قرارداد بستن بلد نیستند. شما ببینید مسائلی را که برای استقلال و پرسپولیس پیش آمده و همه هم زیر نظر وزارت ورزش است.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال ایران درباره اینکه آیا خودش هم جزو گزینه های وزارت ورزش برای مدیریت پرسپولیس بوده است یا نه، توضیح داد: من هیچ وقت گزینه وزارت ورزش نبودم. همواره اسم من مطرح می گردد، اما کس دیگری انتخاب می گردد. با من فقط پیشکسوتان پرسپولیس صحبت کردند. مسئولان روی من و اسم من حساسیت دارند، وگرنه قبلاً هم گفتم که گرداندن پرسپولیس کار راحتی است. چرخاندن 26 بازیکن و با اطرافیان نهایت 35 نفر، دیگر این همه مسائل ندارد که هفت مدیرکل و پنج هیئت رئیسه کار نمایند و در آخر این همه بدهکار شوند و جمعیت زیادی را تحت فشار بگذارند.

چرا مدیریت با تعمق انتخاب نمی نماید و کسی هم مسئولیت نمی پذیرد که پول های پرسپولیس کجاست؟، دادکان در پاسخ به این سؤال گفت: همه فقط به دنبال دیدن ویترین هستند. مثل اینکه بگوییم پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا رتبه اول را به دست آورد که البته باعث افتخار هر ایرانی است، اما خیلی چیزها پشتش پنهان می گردد. شما مدیری که فوتبال، بازیکن و قرارداد را بشناسد و سالم کار کند انتخاب کنید، دیگر هیچکدام از این اتفاقات نمی افتد. از مدیری که اول از همه برای خودش لباس تهیه می نماید و مسائل اجتماعی و اقتصادی خودش را حل می نماید، چه توقعی دارید؟!

وی ادامه داد: چرا باید به جایی برسیم که هیچکدام از ملاک هایی که در کل دنیا وجود دارد، رعایت نمی کنیم؟! نه در فوتبال که در همه جا. انتخاب ها همه بی راهه است، اما کسی که دین، کشور و مردمش را دوست دارد انتخابش بر همین معیارهایی است که گفتیم. البته به غیر از تخصص، تجربه، دانش و مقبولیت اجتماعی، تعهد نیز هست که ما متأسفانه متعهد نیستیم. در چند سال گذشته ما بیش از 280 پرونده در فیفا داشتیم که در همه آنها هم محکوم شدیم.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1316

به "دادکان: وزیر ورزش و معاونش در انتخابات فدراسیون لابی می نمایند، هیچ موقع گزینه وزارت ورزش نبودم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادکان: وزیر ورزش و معاونش در انتخابات فدراسیون لابی می نمایند، هیچ موقع گزینه وزارت ورزش نبودم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید