دمشق: دلیلی برای تمدید سازوکار کمک های فرامرزی در سوریه وجود ندارد

به گزارش سفر به تایلند، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل ضمن مخالفت با تمدید سازوکار ارسال کمک های انسانی به سوریه از مرز ترکیه گفت که دلیلی برای تمدید این سازوکار وجود ندارد.

دمشق: دلیلی برای تمدید سازوکار کمک های فرامرزی در سوریه وجود ندارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بسام صباغ کننده دائم سوریه در سازمان ملل دیشب در سخنانی در شورای امنیت بر مخالفت دمشق با تمدید سازوکار ورود کمک های انسانی به سوریه از طریق مرزهای ترکیه تأکید کرد.

صباغ گفت که این اقدامی موقت و استثنایی بود و اکنون شرایط و دلایلی که باعث تصویب آن (در سال 2014) شده است، وجود ندارد.

وی اضافه کرد: جنایت های رژیم اشغالگر و تروریسم از جمله تروریسم اقتصادی به دلیل تحریم های یک جانبه غرب، دلایل اصلی خامت اوضاع انسانی سوریه است.

کننده دائم سوریه در سازمان ملل شرح داد: برخی کشورها همچنان از شورای امنیت برای سیاسی کردن کمک های انسانی در سوریه و دورویی سیاسی و ترویج رویه ای گمراه کننده با هدف فرسایشی کردن بحران، سوء استفاده می کنند.

از سوی دیگر، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل خواستار تمدید یک ساله ارسال کمک های انسانی به سوریه از طریق مرزها شد و گفت عدم ارائه این کمک ها ویرانگر خواهد بود.

مهلت ارسال کمک های فرامرزی به سوریه که قطعنامه آن در سال 2014 در شورای امنیت به تصویب رسید، به زودی به خاتمه می رسد. این کمک ها از سال 2014 تا به امروز از گذرگاه های جلوه گوزو و اونجوپینار ترکیه ارسال شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1704

به "دمشق: دلیلی برای تمدید سازوکار کمک های فرامرزی در سوریه وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دمشق: دلیلی برای تمدید سازوکار کمک های فرامرزی در سوریه وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید