رصد فرایند ابتلای دانش آموزان به کرونا به وسیله مدیران مدارس

به گزارش سفر به تایلند، تهران (پانا) - به گفته سرپرست دفتر سلامت آموزش و پرورش فرایند بیماری و سلامت دانش آموزان به وسیله سامانه نظام مراقبت کووید 19 به وسیله مدیران مدارس رصد می گردد.

رصد فرایند ابتلای دانش آموزان به کرونا به وسیله مدیران مدارس

به گزارش تسنیم، اعظم گودرزی سرپرست دفتر سلامت آموزش وپرورش در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه فرایند رصد بیماری و آمادگی مدارس برای بازگشایی به شکل وسیع تر چگونه است، اظهار کرد: با فعالیت سامانه نظام مراقبت کووید 19 و واکسیناسیون، مدیران مدارس شرایط سلامتی دانش آموزان را رصد می نمایند.

وی ادامه داد: برای دانش آموزان 12 تا 18 ساله اطلاعات فرایند واکسیناسیون برای مدیران قابل دسترسی است بعلاوه دانش آموزانی که کرونا گرفتند یا علائم مشکوک دارند، نام آنها در سامانه نظام مراقبت کووید 19 ثبت شده و قابل دسترسی برای مدیران مدارس است و دلیل غیبت دانش آموزان بر این اساس معین می گردد.

گودرزی با اشاره به اینکه تمام آزمایشگاه های انجام کووید 19 به سامانه سیدا لینک شده اند، اظهار کرد: بر این اساس چنانچه دانش آموزان تست PCR انجام دهند و جواب آن مثبت باشد، مدیران مدارس به وسیله سامانه های موجود امکان مشاهده اطلاعات را دارند.

سرپرست دفتر سلامت آموزش و پرورش با بیان اینکه سامانه نظام مراقبت از نظر رصد دانش آموزان مبتلا به کووید عملکرد خوبی دارد، گفت: جدا از فعالیت این سامانه چنانچه دانش آموزی علائم مشکوک داشته باشد، مدیر مدرسه باید دانش آموز را از فضای مدرسه دور نگه دارد ضمن اینکه در پروتکل 06 فرایند تمهیدات بهداشتی مدارس در ایام کرونا را ابلاغ کردیم.

گودرزی اعلام کرد: اگر دانش آموزی با علائم مشکوک بیماری همراه باشد، فقط در صورتی اجازه ورود به مدرسه را دارد که پزشک با تأیید مراکز سلامت، نبود کرونا را اعلام کند.

وی بعلاوه درباره فرایند واکسیناسیون دانش آموزان با اشاره به اینکه از 6 میلیون و 662 هزار و 704 دانش آموز واجد شرایط واکسیناسیون در رده سنی 12 تا 18 ساله، 4 میلیون و 974 نفر دو دز واکسن را براساس اطلاعات تا (22 دی) دریافت کردند، گفت: بر این اساس 92.5 درصد دانش آموزان دز اول و 74.65 درصد دز دوم را دریافت کردند بعلاوه دریافت دز دوم واکسن برای معلمان 85.65 درصد بوده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 خرداد 1401 بروزرسانی: 23 خرداد 1401 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 2038

به "رصد فرایند ابتلای دانش آموزان به کرونا به وسیله مدیران مدارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رصد فرایند ابتلای دانش آموزان به کرونا به وسیله مدیران مدارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید