سیم کارت شاد به زودی میان دانش آموزان توزیع می شود

به گزارش سفر به تایلند، سیم کارت شاد برای داشتن اینترنت ایمن به زودی میان دانش آموزان عرضه می شود.

سیم کارت شاد به زودی میان دانش آموزان توزیع می شود

محسن حاجی میرزایی امروز در سی و چهارمین اجلاس مدیران کل و روسای آموزش و پرورش سراسر کشور که از طریق شبکه شاد مجازی برگزار شد،با اعلام این خبر اظهار کرد: در شرایط شیوع ویروس کرونا باید استفاده مناسبی از ظرفیت ها شود تا مخاطرات به حداقل برسد.

وی افزود: برای به حداقل رساندن مخاطرات در جامعه با یاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درصدد هستیم با عرضه سیم کارت شاد یک محیط امن در شبکه مجازی ایجاد کنیم.

وزیر آموزش و پرورش از مدیرکل استان های آموزش و پرورش خواست تا فعال سازی شبکه اینترنت و گسترش ارتباطات را مورد توجه قرار دهند، چراکه باید از این ظرفیت در خصوص افزایش سرعت اطلاع رسانی و دریافت و ارسال پیام ها استفاده کرد.

حاجی میرزایی با بیان این که آموزش و پرورش یک شبکه ارتباطی است، ادامه داد: هیچ بخشی در کشور ظرفیت نظام تعلیم و تربیت را ندارد و براین اساس کاغذ نمی تواند ابزار مناسبی برای برقراری ارتباط در این شبکه باشد، از این رو باید ارتباطات در آموزش و پرورش گسترش یابد و گفت و گوهای عمیقی به منظور هم راستا شدن انجام شود.

وی با یادآوری این که در فرآیند آموزش امسال اصل بر حضور است، افزود: شیوه کار در سال تحصیلی جدید با آموزش مجازی در سال گذشته تفاوت دارد، چراکه در سال تحصیلی گذشته آموزش مجازی از نیم سال دوم آغاز شد، در آن زمان تمامی دانش آموزان و معلمان یکدیگر را می شناختند اما با آغاز سال تحصیلی و یا در شرایط انتقال دانش آموز به مقاطع دیگر کلاس، ترکیب کلاس و معلم جدید است.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد اگر به آموزش رسمیت داده نشود، قادر به ادامه کار نخواهیم بود، هیچ روشی نمی تواند جایگزین روش حضوری در آموزش شود، شرکت دانش آموزان در کلاس درس می تواند ظرفیت ها و مهارت های ذهنی را توسعه دهد.

حاجی میرزایی با تاکید بر این که مدرسه در کنار آموزش، مسؤولیت توسعه مناسبات اجتماعی را برعهده دارد، گفت: بسیاری از پیچیدگی های ذهنی افراد در ارتباط با دیگران کاهش می یابد، از این رو برگزاری کلاس های حضوری بسیاری از مسائل دانش آموزان را ساده تر می کند.

مدارس باید تمام روزها باز باشد

وی در ادامه گفت: مدارس باید در تمام روزهای هفته باز و فعال باشد، مدرسه ها حتی در مناطق عمومی به جز روزهای تعطیلی عمومی باید باز باشند، در صورتی که تعداد دانش آموزان زیاد است، باید گروه بندی شود تا خروج و ورود آنها با هم تلاقی نداشته باشد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان این که حضور دانش آموزان باید در مدارس حفظ شود، افزود: حضور در اجتماعات خطرناک است اما باید به فرزندان یاد داد که از خودشان مراقبت کنند. باید حداکثر سخت گیری در رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شود اما زندگی در جریان باشد.

حاجی میرزایی درباره شرایط مدارس در سال تحصیلی جدید نیز گفت: معاونان آموزش و پرورش در مناطق باید یک روز در هفته به مدارس بفرایند و از نزدیک با فرایند فعالیت در مدارس از نظافت تا تعامل همکاران با خانواده ها و دانش آموزان نظارت کنند.

وی افزود: شرایط همه دانش آموزان در مدارس باید معین باشد، آبروی نظام تعلیم و تربیت را نباید به آسودگی طلبی افراد بی مسوولیت فدا کرد، مدیر یک مدرسه باید نسبت به هر یک از دانش آموزان احساس مسوولیت کند، احساس مسوولیت نسبت به فرزندان این مرز و بوم که نزد ما امانت هستند، نمونه ای از دینداری است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: هر مدرسه باید یک طرح معین داشته باشد، همچنین این که باید برنامه تمامی آموزگاران تعریف شده باشد و کار نباید رها شود.

حاجی میرزایی ادامه داد: مدرسه باید با خانواده ها در ارتباط تنگاتنگ باشد، ضروری است که برنامه آموزش و مدارس با اولیا درمیان گذاشته شود تا با اطلاع از جزییات آموزش و پرورش را در فرآیند آموزش یاری دهند.

وی با بیان این که باید در مدارس رعایت پروتکل های بهداشتی و ضدعفونی جدی گرفته شود، شرح داد: بودجه ای برای ضد عفونی کردن و رعایت پروتکل های بهداشتی به حساب آموزش و پرورش استان ها واریز شده است، بازهم اگر کاستی وجود داشته باشد، پرداخت می شود اما باید این کار با جدیت تمام دنبال شود.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1156

به "سیم کارت شاد به زودی میان دانش آموزان توزیع می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیم کارت شاد به زودی میان دانش آموزان توزیع می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید