ظریف: شیخ الاسلام شخصیتی باورمند به اصول و اهداف انقلاب اسلامی بود

به گزارش سفر به تایلند، تهران (پانا) - وزیر امور خارجه، مرحوم حسین شیخ الاسلام را شخصیتی باورمند به اصول و اهداف انقلاب اسلامی دانست و گفت او شخصیتی آزاداندیش بود و برای رسیدن به اهداف انقلاب هیچ ملاحظه ای نداشت.

ظریف: شیخ الاسلام شخصیتی باورمند به اصول و اهداف انقلاب اسلامی بود

به گزارش روابط عمومی وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف روز سه شنبه در پیغام تصویری خود به مراسم بزرگداشت نخستین سالگرد درگذشت مرحوم حسین شیخ الاسلام در فرهنگ سرای انقلاب اسلامی تهران، گفت: یک سال از درگذشت برادر عزیزم مرحوم حسین شیخ الاسلام که افتخار 42 سال آشنایی با ایشان را داشتم، گذشت. برادری که دوستی نزدیک، همکاری مهربان و همراهی صادق و بی آلایش بود.

وزیر امور خارجه افزود: حسین شیخ الاسلام را نمونه شاخص یک دیپلمات وارسته و دلبسته به انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: او هیچ گاه در زندگی واقعیات و حقیقت را فدای مصالحش نکرد و همیشه برای آنچه که باور داشت، کوشید.

ظریف افزود: درگذشت حسین شیخ الاسلام خسارتی برای همه ما بود، چه برای کسانی که با همه دیدگاه هایش موافق بودند و چه برای کسانی که با بخشی از دیدگاه هایش مخالف بودند. اما همه اذعان داشتیم که حسین با صداقت و بی پیرایه صحبت می نماید و برای باورهایش می جنگد.

وی با بیان اینکه حسین شیخ الاسلام برای اعتلای انقلاب و اسلام و ایران کوشش می کرد و دلش فقط برای آنها می تپید، توضیح داد: او شخصیتی باورمند به اصول و اهداف انقلاب اسلامی بود و سابقه بی نظیری در حوزه مقاومت داشت و با درک خود از تحولات بین المللی همیشه آماده گفت وگو گفتگو بود.

وی، حسین شیخ الاسلام را شخصیتی آزاداندیش دانست که برای رسیدن به اهداف انقلاب هیچ گاه ملاحظه ای نداشت و تاکید نمود: او نه ملاحظه شخصی داشت و نه سازمانی. مرحوم شیخ الاسلام دیدگاه هایش را بدون توجه به خوش آمد دیگران بیان می کرد. خاطره حسین همیشه در وزارت امور خارجه و مجلس شورای اسلامی و هر جا که حضور داشت، باقی خواهد ماند.

وزیر امور خارجه با اشاره به نحوه آشنایی خود و حسین شیخ السلام شرح داد: آشنایی من با حسین شیخ الاسلام از انجمن اسلامی دانشجویان آمریکا و کانادا در حوزه برکلی که مرحوم شیخ الاسلام از فعالان و موسسان آن بود و روز و شب خود را در دوران قبل انقلاب برای آن گذاشت، شروع شد. او به محض پیروزی انقلاب برای خدمت به مردم سراسیمه به ایران بازگشت.

ظریف افزود: به عنوان کسی که از سوی او تشویق شدم که رشته تحصیلی ام را تغییر دهم و به روابط بین الملل روی بیاورم، این واقعیت برایم محرز است که از ابتدای انقلاب به احتیاج کشور به دیپلمات و علوم انسانی داشت و پس انقلاب هم به جبهه مقاومت توجه داشت و پیروزیت های زیادی را کسب کرد.

وی، نام شیخ الاسلام را نامی آشنا در سوریه و لبنان برشمرد و بیان نمود: او تنها به عنوان سفیری پیروز که به عنوان کسی که برای نزدیکی دو کشور و دو ملت و همبستگی مالی دو کشور کوشش فراوان کرد؛ بلکه به عنوان پشتیبان نظریه پردازی و پیش رو در جریان مقاومت، نامی آشنا در منطقه ماست.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه همزمان با برگزاری مراسم نکوداشت او در تهران مراسم مشابهی در لبنان با حضور دوستانش از احزاب و اقوام مختلف برگزار می گردد، یادآور شد: پیغام سید حسن نصرالله نشان دهنده علاقه مندی رهبران مقاومت به حسین شیخ الاسلام است. بار دیگر این ضایعه را به خانواده و دوستانش تسلیت عرض می کنم و به خودم و دوستانم این ضایعه را تسلیت می گویم. امیدوارم روح او در کنار حضرت اباعبدالله الحسین و دیگر موالیان این درگان میهمان باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1485

به "ظریف: شیخ الاسلام شخصیتی باورمند به اصول و اهداف انقلاب اسلامی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: شیخ الاسلام شخصیتی باورمند به اصول و اهداف انقلاب اسلامی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید