نشست های معاون دیپلماسی اقتصادی با شرکت های پتروشیمی و دارویی کشور

به گزارش سفر به تایلند، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در نشست هایی با شرکت های فعال در صنعت پتروشیمی و همچنین تولیدکنندگان دارو و تجهیزات پزشکی، آمادگی این وزارتخانه را برای رفع مسائل این شرکت ها به ویژه در زمینه صادرات گفت.

نشست های معاون دیپلماسی اقتصادی با شرکت های پتروشیمی و دارویی کشور

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران جلساتی را با صاحبان و شرکت های فعال در صنعت پتروشیمی و همچنین مدیران تشکل ها و شرکت های تولیدکننده دارو و تجهیزات پزشکی برگزار کرد. علاوه بر این صفری میزبان نشست هماهنگی انتقال بار از طریق مسیرهای ترکیبی دریایی- ریلی بود.

بررسی شرایط صنعت پتروشیمی و رفع مسائل صادرات محصولات این صنعت

براساس این گزارش، به منظور بررسی شرایط صنعت پتروشیمی کشور و رفع مسائل این صنعت در حوزه صادرات، نشستی با حضور مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و صاحبان و شرکت های فعال در این حوزه برگزار شد.

در این دیدار پس از گزارش کنندگان حاضر در جلسه در مورد شرایط صنعت پتروشیمی و مسائل آنان در زمینه سرمایه گذاری خارجی و صادرات محصولات، معاون دیپلماسی وزارت امور خارجه ضمن تأکید بر حمایت کامل وزارت امور خارجه از فعالیت های این صنعت، آمادگی این وزارتخانه را برای رفع مسائل آنها گفت و گفت: معاونت دیپلماسی اقتصادی با همکاری سفارتخانه های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور می توانند در زمینه بازاریابی و همچنین جلب و جذب سرمایه گذاران خارجی کمک کنند.

کنندگان صنعت پتروشیمی نیز ضمن قدردانی از برگزاری این نشست، آمادگی خود را برای همکاری نزدیک با بخش دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه در راستای رفع مسائل خود گفتند.

بررسی مسائل بر سر راه تولیدات شرکت های تولیدکننده دارو و تجهیزات پزشکی

به گزارش فارس، مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه همچنین در نشستی با حضور پیمان پاک معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) و رئیس سازمان توسعه تجارت، کنندگان سازمان غذا و دارو، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مدیران 26 تشکل و شرکت بزرگ تولیدکننده دارو و تجهیزات پزشکی، موانع موجود بر سر راه صادرات تولیدات این شرکت ها و راهکارهای تسهیل این فرایند، به ویژه راه های مساعدت وزارت امور خارجه و معاونت دیپلماسی اقتصادی برای کاستن از این موانع و همکاری برای توسعه صادرات محصولات دارویی و تجهیزات پزشکی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در این نشست روسای سندیکاها و مدیران عامل شرکت ها و صاحبان صنایع داروهای انسانی، داروهای نانوتک، تولیدکنندگان داروهای مکمل، تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی و مواد اولیه دارویی و شیمیایی مهمترین موانع و چالش های پیش روی صادرکنندگان این حوزه را بیان نمودند.

پیمان پاک رئیس سازمان توسعه تجارت نیز در این نشست، ضمن اعلام آمادگی این سازمان و وزارت صمت برای کمک به منظور رفع موانع صادرات این نوع محصولات، پیشنهاداتی را بیان نمود.

در ادامه این نشست، مهدی صفری نیز با بیان این که وزارت امور خارجه در زمینه معرفی محصولات شرکت های ایرانی در سایر کشورها، توجه به تهاتر محصولات ایرانی در فرآیند صادرات و ایجاد زمینه های قانونی فعالیت شرکت های ایرانی در سایر کشورها اقدامات لازم را انجام داده، بر آمادگی وزارت امور خارجه و کنندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برای کمک به رفع مسائل و توسعه صادرات محصولات دارویی و تجهیزات پزشکی تاکید کرد.

نشست ترانزیت دریایی - ریلی در وزارت امور خارجه

از سوی دیگر، در ادامه تلاش ها برای عملیاتی کردن کریدور شمال- جنوب، مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه میزبان نشست هماهنگی انتقال بار از طریق مسیرهای ترکیبی دریایی- ریلی بود.

در این نشست که به ریاست صفری و با حضور کنندگان بخش های دولتی و خصوصی حوزه حمل و نقل ریلی و دریایی کشور برگزار شد، مقرر شد با توجه به درخواست های روزافزون برای انتقال محموله های کانتینری از شرق دور به مقصد آسیای مرکزی و قفقاز، روسیه و اروپا از طریق بنادر جنوبی ایران، مسیرهای ترکیبی کریدور شمال- جنوب از طریق کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و راه آهن جمهوری اسلامی ایران به صورت برنامه ای، عملیاتی شود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 دی 1400 بروزرسانی: 9 دی 1400 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1881

به "نشست های معاون دیپلماسی اقتصادی با شرکت های پتروشیمی و دارویی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست های معاون دیپلماسی اقتصادی با شرکت های پتروشیمی و دارویی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید