هشدار وزیر خارجه انگلیس درباره موج دوم کرونا

به گزارش سفر به تایلند، با افزایش قربانیان کرونا در انگلیس به مرز 30 هزار نفر، وزیر خارجه این کشور هشدار داد که بازگشایی زودهنگام تمامی مدارس می تواند موج دوم کرونا در بریتانیا را مرگبارتر کند.

هشدار وزیر خارجه انگلیس درباره موج دوم کرونا

به گزارش گروه بین الملل سفر به تایلند، دومینیک راب وزیر امور خارجه انگلیس شب گذشته (سه شنبه) هشدار داد که بازگشایی عمومی مدارس در ماه آینده میلادی (ژوئن)، موج دوم ویروس کرونا را مرگبارتر خواهد نمود.

بنا به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی میل، هشدارهای وزیر خارجه انگلیس در مورد بازگشایی زودهنگام کشور در شرایطی مطرح شده است که طبق جدیدترین آمار و ارقام، قربانیان کرونا در بریتانیا به 30 هزار نفر نزدیک شد و با این تفاسیر، این کشور در صدر کشورهای اروپایی با بیشترین تعداد قربانی مرتبط با کرونا نهاده شد.

دومینیک راب در یک کنفرانس خبری تأکید کرد که شواهد دانشمندان حاکی از آن است که بازگشایی تمامی مدارس خطر بسیار واقعی افزایش شدید میزان انتقال و شیوع ویروس کرونا را دربرخواهد داشت.

هشدارهای وزیر خارجه انگلیس درست ساعاتی بعد از آن مطرح شد که نیکلا استرجن وزیر اول اسکاتلند توضیح داد بعید است که مدارس اسکاتلند در آینده ای قابل پیش بینی بازگشایی گردد.

وی ادامه داد که بازگشایی مدارس در شرایط فعلی شیوع کرونا، به احتمال بسیار زیاد به افزایش تعداد مبتلایان به کووید-19 و پُر شدن ظرفیت بیمارستانهای اسکاتلند ظرف دو ماه منجر خواهد شد.

گاوین ویلیامسون وزیر آموزش انگلیس نیز به نمایندگان مجلس گفت که برای بازگشایی کشور یک رویکرد مرحله ای را در پیش خواهند گرفت.

وزیر خارجه انگلیس ادامه داد که دستکم تا امروز شواهد به گونه ای بوده است که نمی توان بدون درنظرگرفتن خطر واقعی میزان انتقال کرونا تمامی مدارس را بازگشایی کرد زیرا بازگشایی تمامی مدارس می تواند به افزایش انتقال کرونا منجر شده و این مسئله در نهایت موج دوم کرونا در انگلیس را مرگبارتر کند.

از طرف دیگر، روز گذشته همچنین 10 اتحادیه معلمان انگلیس و جمهوری ایرلند در مورد خطرات واقعی افزایش انتقال ویروس کرونا با بازگشایی تمامی مدارس هشدار دادند.

طبق آمار پایگاه اطلاع رسانی worldometers،تا به امروز دستکم سه میلیون 728 هزار و 47 نفر از مردم سراسر دنیا به کرونا آلوده شده اند و از آن میان 258 هزار و 356 نفر جان خود را از دست داده اند. مجموع مبتلاین به کرونا در انگلیس 194 هزار و 990 نفر و مجموع قربانیان این ویروس در این کشور 29 هزار و 427 نفر است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 13 تیر 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 955

به "هشدار وزیر خارجه انگلیس درباره موج دوم کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار وزیر خارجه انگلیس درباره موج دوم کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید