بانوی دونده کم بینا به دنبال سهمیه پارالمپیک با هزینه شخصی

به گزارش سفر به تایلند، تنها بانوی دونده کم بینا در حالی خود را برای مسابقات کسب سهمیه ورودی بازی های پارالمپیک توکیو در اسفند آماده می نماید که با هزینه شخصی در مسابقات جهانی امارات شرکت کرد.

بانوی دونده کم بینا به دنبال سهمیه پارالمپیک با هزینه شخصی

هاجر صفرزاده در تبادل نظر با ایسنا، پس از کسب مدال نقره مسابقات جهانی امارات در دوی 400 متر، اظهار کرد: برای کسب سهمیه پارالمپیک توکیو و تایید کلاس بندی پزشکی با هزینه شخصی خود که چیزی حدود 50 میلیون تومان بود در مسابقات جهانی امارات شرکت کردم که متاسفانه با ثبت رکورد 60 ثانیه در دوی 400 متر پیروز به کسب سهمیه ورودی بازی های پارالمپیک توکیو نشدم.

وی رکورد مدنظر کمیته ملی پارالمپیک برای کسب سهمیه ورودی بازی های پارالمپیک توکیو را 57 ثانیه بیان کرد و اضافه نمود: برای دستیابی به این رکورد پیش از اعزام به مسابقات جهانی امارات، مدت 10 روز با هزینه شخصی خود (که چیزی حدود 15 میلیون تومان بود) در کیش اردو زدم. هر چند در امارات سهمیه کسب نکردم، اما عملکردم راضی کننده بود و امیدوار به کسب سهمیه در رکوردگیری اسفندماه هستم.

تنها بانوی دونده کم بینا پیرامون این پرسش که آیا می توانید در رکوردگیری اسفند به رکورد مدنظر کمیته ملی پارالمپیک دست پیدا کنید، اعلام نمود: طی یکسال گذشته حتی با وجود کرونا تمرینات منظم و فشرده ای داشتم تا بتوانم سهمیه پارالمپیک را کسب کنم، از نظر آمادگی بدنی در شرایطی قرار دارم که چند ماه گذشته در رقابت های لیگ باشگاهی افراد غیرمعلول در دوی 400 متر توانستم رکورد 58 ثانیه را ثبت کنم، بنابراین یقین دارم که در رکوردگیری که در 21 اسفند برگزار می گردد، سهمیه دوی 400 متر زنان را به خود اختصاص خواهم داد.

صفرزاده در خاتمه گفت: برای حفظ آمادگی بدنی خود جهت شرکت در مسابقات رکوردگیری دوومیدانی تمرینات خود را در اصفهان زیر نظر مربی ام آغاز کردم تا بهترین عملکرد را در مرحله خاتمهی مسابقات کسب سهمیه داشته باشم و برای اولین بار به عنوان تنها بانوی دونده کم بینا راهی توکیو شوم.

منبع: عصر ایران
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1475

به "بانوی دونده کم بینا به دنبال سهمیه پارالمپیک با هزینه شخصی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانوی دونده کم بینا به دنبال سهمیه پارالمپیک با هزینه شخصی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید