برترین زمان مصرف سرکه سیب برای کاهش وزن

به گزارش سفر به تایلند، سرکه سیب ناشتا برای لاغری تاثیر زیادی دارد. زیرا سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد. البته به علت اینکه سرکه سیب به علت خاصیت اسیدی بودن، به مینای دهان، بافت دهان، گلو و دیواره معده آسیب می زند، باید ابتدا آن را با آب رقیق کنید.

برترین زمان مصرف سرکه سیب برای کاهش وزن

سرکه سیب دارای چندین آنتی اکسیدان است که سلامت بدن را تأمین می نماید. این مایع ترش مزه دارای اسیداستیک است که به جذب مواد معدنی در بدن یاری می نماید. بعلاوه اسیداستیک باعث کاهش اشتها، افزایش متابولیسم بدن و دفع آب اضافه بدن می گردد.

سرکه سیب یک ماده خوراکی مفید با انواع ویتامین، پروبیوتیک، چندین نوع آنزیم و مواد معدنی است. بتاکاروتن، کلسیم، پتاسیم و … از جمله مواد غذایی مفید در این ماده است. تولیدنمایندگان برای بدست آوردن سرکه سیب ابتدا سیب را تخمیر می نمایند. سپس اندازهی آب را به آن اضافه نموده و صبر می نمایند در اثر تابش نور آفتاب به سرکه تبدیل گردد.

این ماده بدست آمده یا همان سرکه سیب دارای چندین آنتی اکسیدان است که سلامت بدن را تأمین می نماید. این مایع ترش مزه دارای اسیداستیک است که به جذب مواد معدنی در بدن یاری می نماید. بعلاوه اسیداستیک باعث کاهش اشتها، افزایش متابولیسم بدن و دفع آب اضافه بدن می گردد.

اگرچه مصرف سرکه سیب تاثیر زیادی در کاهش وزن و سلامت بدن دارد، اما انتخاب زمان مناسب برای مصرف این مایع هم مهم است. شما می توانید آن را بعد از غذا، در زمان ناشتا، قبل از غذا و یا قبل از خواب مصرف کنید. مصرف سرکه سیب در هر یک از این زمان ها تاثیر متفاوتی بر روی سلامت بدن دارد.

سرکه سیب ناشتا برای لاغری تاثیر زیادی دارد. زیرا سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد. البته به علت اینکه سرکه سیب به علت خاصیت اسیدی بودن، به مینای دهان، بافت دهان، گلو و دیواره معده آسیب می زند، باید ابتدا آن را با آب رقیق کنید. مصرف سرکه سیب خالی قبل از غذا کمی خطرناک است. پس به جای اینکه تاثیر مثبتی بر روی سلامت داشته باشد، برعکس عمل می نماید.

برترین زمان برای مصرف سرکه سیب باید با توجه به وزن و اندازه بافت چربی در بدن باشد. بعلاوه مداومت در مصرف این ماده خوراکی باید بر همین اساس باشد. برای تاثیر بیشتر اگر آن را بعد از غذا مصرف کنید، به افزایش متابولیسم بدن و جذب مواد معدنی یاری می نماید.

بعضی از افراد که به خوردن سرکه قبل از غذا و یا ناشتا حساسیت دارند، بهتر است آن را بعد از خوردن غذا میل نمایند. اما از آنجا که خوردن سرکه خالی باعث ضعف و بی حالی می گردد، باید اندازه کمتری بخورید و در عین حال آن را با آب ترکیب کنید. زیرا بعضی از افراد بعد خوردن سرکه سیب بعد از غذا، باز هم احساس گرسنگی می نمایند و مجبور به خوردن غذا می شوند.

اگر می خواهید بدانید مصرف سرکه سیب قبل از صرف وعده های غذایی چه تاثیری بر روی بدن دارد، باید بگوییم که به اندازه وزن شما بستگی دارد. شما باید 15 تا 20 دقیقه قبل از خواب، به مدت دو هفته و هر شب سرکه سیب مصرف کنید. اگر اضافه وزن شما زیاد نباشد، در همان چند هفته اول بین 1-2 کیلو وزن کم می کنید.

در بعضی از افراد که بیش از حد اضافه وزن دارند و هیچ تحرکی در طی روز ندارند، حتی خوردن سرکه سیب قبل از خواب و به طور مداوم هم تاثیری بر روی لاغری آن ها ندارد.

منبع: بهداشت نیوز

منبع: فرادید
انتشار: 2 فروردین 1402 بروزرسانی: 2 فروردین 1402 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 2197

به "برترین زمان مصرف سرکه سیب برای کاهش وزن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین زمان مصرف سرکه سیب برای کاهش وزن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید