رئیس جمهور فرانسه از نمایشگاه بزرگ ورمیر در موزه ملی آمستردام بازدید کرد

به گزارش سفر به تایلند، ایسنا/ براساس گزارش های منتشر گشته، رئیس جمهور فرانسه از نمایشگاه بزرگ ورمیر در موزه ملی آمستردام بازدید کرد.

رئیس جمهور فرانسه از نمایشگاه بزرگ ورمیر در موزه ملی آمستردام بازدید کرد

با توجه به اینکه بعضی از بلیتهای نمایشگاه بزرگ ورمیر که تا چهارم ژوئن در موزه ملی آمستردام برگزار می گردد در سایت ایبی با قیمتی فراتر از 2,000 دلار به فروش می رسد، بازدید از این نمایشگاه تقریبا به یک امر غیرممکن بدل شده است.

اشتیاق برای تماشای 28 تابلو نقاشی اثر یوهانس ورمیر که خلق اثر مشهوری همانند دختری با گوشواره مروارید را در کارنامه دارد، رو به افزایش است. اما اگر رئیس جمهور فرانسه باشید، می توانید از این نمایشگاه بازدید کنید.

چند روز پیش امانوئل ماکرون و همسرش به همراه نخست وزیر هلند، پادشاه و ملکه هلند در نمایشگاه ورمیر حاضر شدند.

در جریان این بازدید تصاویری منتشر شد که مکالمه ماکرون و مدیر موزه ملی آمستردام درباره نقاشی خدمتکار شیردوش را نشان میداد. تابلو نقاشی جنجالی دختری با فلوت و بعلاوه نواردوز که از فرانسه به این نمایشگاه امانت داده شده بودند، از دیگر نقاشی هایی بودند که مورد توجه این گروه از بازدید کنندگان قرار گرفتند.

ورمیر عنوان بزرگترین نمایشگاه تاریخ از شاهکارهای خیره کننده نقاش هلندی قرن هفدهم است. موزه ملی آمستردام این نمایشگاه بی نظیر را با نمایش 28 نقاشی شروع نموده است. هفت مورد از این نقاشی ها در بیش از 200 سال گذشته در هلند نمایش داده نشده بودند. این نمایشگاه به لطف آثار هنری برگزار شده که از موزه های سراسر دنیا امانت گرفته شده اند.

یوهانس ورمیر را اغلب برای خلق تابلوهای نقاشی با موضوعات زندگی روزمره طبقه میانه جامعه می شناسیم. او در سال 1632 میلادی متولد و در سال 1675 میلادی درگذشت و کارنامه کوچکی از خود به جای گذاشت که از مشهورترین آنها دختری با گوشواره مروارید و خدمتکار شیردوش است.

ورمیر مرموزترین هنرمند در بین نقاشان چیره دست هلندی است، چرا که با وجود نقاشی های مشهورش، هیچ اطلاعات شخصی از او وجود ندارد، نه پرتره ای، نه نامه ای، نه دست نوشته یا خاطراتی. دختری با گوشواره مروارید مشهورترین تابلو نقاشی این هنرمند محسوب می گردد. این نقاشی که با نام مونالیزای شمال هم شناخته می گردد، نماد سبکی به نام ترونی است. مهارت ورمیر در به تصویر کشیدن نور در نقاشی ها در نحوه نگاه این دختر و بازتاب نور در گوشواره مرواریدش مشهود است.

منبع: همگردی
انتشار: 27 فروردین 1402 بروزرسانی: 27 فروردین 1402 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 2205

به "رئیس جمهور فرانسه از نمایشگاه بزرگ ورمیر در موزه ملی آمستردام بازدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور فرانسه از نمایشگاه بزرگ ورمیر در موزه ملی آمستردام بازدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید