وام سهام عدالت چه شد؟ ، آخرین جزئیات از اقساط کارت اعتباری

به گزارش سفر به تایلند، به گزارش خبرنگاران، هرچند وعده آزادسازی سومین مرحله از سهام عدالت در ایام دهه فجر عملی نشد اما از روز گذشته معاون وزیر اقتصاد اعلام نموده که امکان واگذاری کارت اعتباری سهام عدالت به سهامداران وجود دارد. با این حال هنوز بخشنامه این اقدام تا دیروز به بانک ها نرسیده بود.

وام سهام عدالت چه شد؟ ، آخرین جزئیات از اقساط کارت اعتباری

هفته گذشته اعلام شده بود که قرار است صاحبان سهام عدالت وام 5 تا 10 میلیون تومانی بگیرند. اگر سهامداری نتواند ظرف مدت یک ماه این مبلغ را پس بدهد باید ظرف 36 ماه آن را تسویه کند و سود آن را هم بپردازد.

حسین فهیمی، مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی نیز این موضوع را تایید نموده و می گوید: با کارت اعتباری سهام عدالت، امکان خرید وجود دارد و در صورت برگشت مبلغ استفاده شده تا 29 روز، سود به آن تعلق نخواهد گرفت. در غیر این صورت پول دریافت شده به وام سه ساله تبدیل می گردد که سود آن هم باید پرداخت گردد.

به گفته او برای کسانی که احتیاجهای فوری و ضروری در حد 5 تا 10 میلیون تومان دارند یک کارت اعتباری یا کارت خرید صادر گردد.

مبلغ هر قسط کارت اعتباری سهام عدالت

بر این اساس، اگر سهامداران نتوانند 29 روزه پول را برگردانند باید اقساط آن را به صورت ماهانه بپردازند.

در حال حاضر بالاترین نرخ سود بانکی 18 است. در صورت عدم برگشت پول در ماه اول سهامدار باید وام 10 میلیون تومانی را 13 میلیون تومان و طی سه سال پس دهد. وام 5 میلیون تومانی نیز 6.5 میلیون تومان برآورد می گردد.

سهامدارانی که وام 10 میلیون تومانی را دریافت می نمایند باید اقساط 362 هزار تومانی بپردازند. مبلغ قسط این وام برای کسانی که پنج میلیون تومان را می گیرند 181 هزار تومان است.

کدام بانک کارت اعتباری می دهد؟

در همین حال روز گذشته، عباس معمار نژاد، معاون وزیر اقتصاد در این خصوص گفته است: امروز دو بانک ملی و تجارت به صورت الکترونیکی به سهامداران عدالت کارت اعتباری ارایه می دهند.

اما تا بعد از ظهر دیروز اپراتورهای شعب این دو بانک به خبرنگاران اعلام کردند که هنوز ابلاغیه ای برای آغاز فرایند اعطای کارت اعتباری سهام عدالت دریافت ننموده اند.

واحد پشتیبانی کارت اعتباری بانک ملی نیز گفت که هنوز اطلاعی از این موضوع ندارد و بهتر است که سهامداران مراجعه حضوری داشته باشند. این در حالی است که معاون وزیر گفته برای دریافت این کارت احتیاج به مراجعه حضوری نیست و درخواست به صورت الکترونیکی به همراه مدارک ارسال می گردد و تا سه روز دیگر کارت برای سهامداران صادر خواهد شد.

در سامانه بانک ملی اطلاعیه ای برای کارت اعتباری سهام عدالت آمده که به نظر می رسد قدیمی است. این در حالی است که 40 درصد از سهامداران(20 میلیون نفر) جزو مشتریان بانک ملی هستند.

آخرین اخبار سهام عدالت را از اینجا دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: thailandnet65.ir شناسه مطلب: 1450

به "وام سهام عدالت چه شد؟ ، آخرین جزئیات از اقساط کارت اعتباری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام سهام عدالت چه شد؟ ، آخرین جزئیات از اقساط کارت اعتباری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید